NHL: Wyrównana walka w finale Zachodu

Hokeiści St. Louis Blues pokonali na wyjeździe San Jose Sharks 6:3 w czwartym meczu finału Konferencji Zachodniej ligi NHL. W rywalizacji play off do czterech zwycięstw jest remis 2-2.

Po dwie bramki dla Blues zdobyli Troy Brouwer i Kyle Brodziak.

Po dwóch tercjach przyjezdni wygrywali 4:0 i zanosiło się na pogrom "Rekinów". Tymczasem gospodarze bardzo dobrze zagrali w ostatniej odsłonie i wygrali ją 3:2. W końcowych 20 minutach zanotowali 16 uderzeń, przy zaledwie pięciu rywali.

Zawodnicy Blues zagrali skutecznie - na uzyskanie sześciu goli potrzebowali zaledwie 27 strzałów.

Po raz pierwszy w fazie pucharowej od początku w bramce ekipy z St. Louis zagrał Jake Allen - obronił 31 z 34 strzałów.

Z kolei Martin Jones z przeciwnej drużyny w dwóch poprzednich występach zachował czyste konto, a tym razem cztery razy musiał wyjąć krążek z siatki (odbił 15 z 19 strzałów) i po 30 minutach zastąpił go James Reimer.

Piąte spotkanie odbędzie się w poniedziałek na lodowisku w St. Louis.