1 liga: skróty meczów 32. kolejki (WIDEO)

Awans Wisły Płock do Ekstraklasy był najważniejszym wydarzeniem 32. kolejki 1 ligi. Płocczanie nie pozostawili złudzeń Zawiszy Bydgoszcz, rozbijając go u siebie aż 5:0. Ważne zwycięstwo na dole tabeli odniosły MKS Kluczbork oraz Olimpia Grudziądz.

Najciekawszym spotkaniem 32. kolejki 1 ligi było oczywiście starcie Wisły Płock z Zawiszą Bydgoszcz. Oba zespoły dzieliło siedem punktów, więc goście mieli jeszcze teoretyczne szanse na przeskoczenie rywala. Trzeba było jednak wygrać na terenie Wisły, co do prostych rzeczy nie należy. Do przerwy było 1:0, lecz w drugich czterdziestu pięciu minutach gospodarze zniszczyli wszelkie marzenia przyjezdnych o korzystnym rezultacie. Cztery bramki wbite w odstępie 27. minut pokazały, kto był w tym sezonie lepszy.

Wisła Płock zapewniła sobie awans do Ekstraklasy.

Ciekawie było także na dole tabeli. Ważne zwycięstwa odniosły MKS Kluczbork oraz Olimpia Grudziądz. Po dobrym starcie rundy wiosennej Rozwój Katowice zdecydowanie zwolnił. Czwarta porażka z rzędu - tym razem 0:4 z Miedzą Legnica - może oznaczać pożegnanie się z 1 ligą.

Wyniki 32. kolejki 1 ligi:

Wigry Suwałki - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (Adamek 53, 59)
GKS Bełchatów - Olimpia Grudziądz 1:2 (Papikjan 18 - Ciechanowski 70, Smmoliński 76)
Miedź Legnica - Rozwój Katowice 4:0 (Forsell 23, 86, Midzierski 48, Rasak 65)
Pogoń Siedlce - Drutex-Bytovia 0:0
MKS Kluczbork - Stomil Olsztyn 3:0 (Niziołek 20 [rz.k.], Nitkiewicz 43, Remisz 65 [s.])
Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice 0:0
GKS Katowice - Chrobry Głogów 0:0
Wisła Płock - Zawisza Bydgoszcz 5:0 (Piotrowski 17, Reca 51, 63, Wlazło 61, Lebedyński 78)
Zagłębie Sosnowiec - Dolcan Ząbki 3:0 (Dolcan wycofał się z rozgrywek)