Amerykański libero w Radomiu

Siatkówka
Amerykański libero w Radomiu
fot.wksczarni.pl

Zespół ekstraklasy siatkarzy Cerrad Czarni pozyskał na dwa lata Dustina Wattena - poinformował radomski klub. Reprezentant USA zastąpi na pozycji libero Serba Nevena Majstorovica.

29-letni Watten, który jest w składzie USA na tegoroczną Ligę Światową, w Europie ma już za sobą występy w Finlandii i Francji, gdzie ostatnio grał w AS Cannes.

 

W ubiegłym roku grał w zespole narodowym, który triumfował w Pucharze Świata, występował też w Lidze Światowej. W ekipie z Radomia dołączy do swojego rodaka Davida Smitha. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania kolejnego reprezentanta USA. Grający na pozycji libero Dustin Watten w drużynie będzie jednym z bardziej doświadczonych - podkreślił drugi trener Robert Prygiel.

 

Zmiennikiem Wattena będzie Piotr Filipowicz, który występował do tej pory w Młodej Lidze. Postawienie na tych zawodników na pozycji libero oznacza, że z klubem pożegnają się Majstorovic i Adam Kowalski. - Neven to super postać. Nie tylko jako zawodnik, ale i człowiek. Drużyna wiele zawdzięcza też Adamowi. Robimy to z ciężkim sercem, ale obu dziękujemy za pełne emocji mecze i zaangażowanie - dodał Prygiel.

 

Wcześniej kontrakt z Cerrad Czarnymi przedłużył powoływany do reprezentacji Polski Wojciech Żaliński, a z Łuczniczki Bydgoszcz przeszedł przyjmujący Łukasz Wiese. Pozyskano również ubiegłorocznego mistrza świata kadetów Jakuba Ziobrowskiego. Z kolei warunków nowych umów nie zaakceptowali Daniel Pliński i niemiecki rozgrywający Lukas Kampa, który związał się z Jastrzębskim Węglem.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie