French Open: Murray i Stepanek dokończą mecz we wtorek

Mecz rozstawionego z numerem drugim Brytyjczyka Andy'ego Murraya oraz Czecha Radka Stepanka w 1. rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open został przerwany z powodu zapadających ciemności.

Dwa pierwsze sety wygrał Czech 6:3, 6:3, kolejnego 6:0 Murray, który w czwartym prowadził 4:2. Pojedynek będzie dokończony we wtorek. 37-letni Stepanek stanął przed ogromną szansą wyeliminowania jednego z głównych kandydatów do zwycięstwa w turnieju, ale w trzecim secie najstarszy zawodnik tegorocznej edycji zmagań na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa opadł z sił.

Murray odzyskał pewność siebie, chciał wykorzystać przewagę i grać jak najdłużej, ale w pewnym momencie sam przyznał, że zrobiło się ciemno. Wcześniej denerwował się co rusz na rywala, któremu zarzucał grę "na czas".

"Co jeszcze zrobi, że spowolnić tempo meczu?" - spytał sędziego po trzecim secie, gdy Czech poprosił o przerwę na skorzystanie z toalety.

Wcześniej awans do kolejnej rundy uzyskał broniący tytułu Szwajcar Stanislas Wawrinka. Rozstawiony z numerem trzecim tenisista pokonał Czecha Lukasa Rosola 4:6, 6:1, 3:6, 6:3, 6:4.

W rywalizacji kobiet swój mecz wygrała Agnieszka Radwańska, która pokonała Serbkę Bojanę Jovanovski 6:0, 6:2. Z rywalizacją pożegnała się za to druga z Polek - Magda Linette uległa Szwedce Johannie Larsson 3:6, 6:4, 5:7.

Wyniki 1. rundy singla:

Richard Gasquet (Francja, 9) - Thomaz Bellucci (Brazylia) 6:1, 6:3, 6:4
 Kyle Edmund (W. Brytania) - Nikołoz Basiłaszwili (Gruzja) 7:6 (7-4), 6:7 (7-9), 7:5, 6:1
 Bjorn Fratangelo (USA) - Sam Querrey (USA) 6:3, 6:1, 6:7 (3-7), 6:3
 Albert Ramos (Hiszpania) - Horacio Zeballos (Argentyna) 6:3, 4:6, 7:5, 6:0
 Andrej Martin (Słowacja) - Daniel Munoz (Hiszpania) 6:2, 6:3, 4:6, 6:4
 Mathias Bourgue (Francja) - Jordi Samper (Hiszpania) 7:5 7:6 (7-5), 7:6 (8-6)
 Marco Trungelliti (Argentyna) - Marin Cilic (Chorwacja, 10) 7:6 (7-4), 3:6, 6:4, 6:2
 Ivan Dodig (Chorwacja) - Michaił Jużny (Rosja) 6:4, 5:7, 7:5, 2:6, 6:3
 Gilles Simon (Francja, 16) - Rogerio Dutra Silva (Brazylia) 7:6 (7-5), 6:4, 6:2
 Fernando Verdasco (Hiszpania) - Steve Johnson (USA, 33) 7:5, 6:4, 7:5
 Guido Pella (Argentyna) - Diego Schwartzman (Argentyna) 6:2, 3:6, 6:2, 6:3
 Jordan Thompson (Australia) - Laslo Djere (Serbia) 6:3, 6:4, 7:5
 Kei Nishikori (Japonia, 5) - Simone Bolelli (Włochy) 6:1, 7:5, 6:3
 Viktor Troicki (Serbia, 22) - Grigor Dimitrow (Bułgaria) 2:6, 6:3, 5:7, 7:5, 6:3
 Ivo Karlovic (Chorwacja, 27) - Albert Montanes (Hiszpania) 6:2, 7:6 (9-7), 7:6 (7-5)
 Taro Daniel (Japonia) - Martin Klizan (Słowacja) 3:6, 4:6, 7:5, 6:4, 3:0 (krecz Klizana)
 Adam Pavlasek (Czechy) - Roberto Carballes (Hiszpania) 6:2, 4:6, 6:3, 1:6, 6:1
 Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 3) - Lukas Rosol (Czechy) 4:6, 6:1, 3:6, 6:3, 6:4
 Jack Sock (USA, 23) - Robin Haase (Holandia) 6:3, 7:5, 3:6, 6:7 (3-7), 6:2
 Dustin Brown (Niemcy) - Dudi Sela (Izrael) 6:7 (5-7), 6:4, 7:6 (7-5), 4:6, 6:4
 Jeremy Chardy (Francja, 30) - Leonardo Mayer (Argentyna) 6:4, 3:6, 6:4, 6:2
 Adrian Mannarino (Francja) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:4, 2:6, 6:2, 6:4
 Milos Raonic (Kanada, 8) - Janko Tipsarevic (Serbia) 6:3, 6:2, 7:6 (7-5)
 Dusan Lajovic (Serbia) - Denis Kudla (USA) 6:4, 6:3, 6:3