Euro 2016: Kontuzja kolejnego pomocnika! Jodłowiec nie trenował

Piłka nożna
Euro 2016: Kontuzja kolejnego pomocnika! Jodłowiec nie trenował
fot.Cyfrasport

W pierwszym treningu na zgrupowaniu w Arłamowie, gdzie piłkarze reprezentacji Polski przygotowują się do Euro 2016, nie wziął udziału Tomasza Jodłowiec, który narzeka na uraz. Wcześniej kontuzji nabawił się inny defensywny pomocnik Grzegorz Krychowiak.

Tomek ćwiczył indywidualnie z fizjoterapeutą. Po konsultacji z lekarzem oraz Tomkiem podejmiemy decyzję czy weźmie udział w wieczornym treningu – powiedział na wtorkowej konferencji prasowej asystent selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałki, Bogdan Zając.

 

W niedzielnym finale Pucharu Hiszpanii z Barceloną kontuzji nabawił się grający w Sevilli Krychowiak. Według pierwszych prognoz jego przerwa w treningach potrwa dwa tygodnie. W czwartek zawodnik stawi się w Arłamowie. To oznacza, że dwaj defensywni pomocnicy obecnie nie są gotowi do gry. - Spokojnie czekamy na Grzegorza, ponieważ prognozy są optymistyczne. Z każdym dniem jego stan powinien się poprawiać. Nie zamierzamy nikogo powoływać dodatkowo. Jeżeli pojawi się jakikolwiek problem, to będziemy korzystać z zawodników, których mamy tutaj do dyspozycji – podkreślił Zając.

 

Spokojnie do tej sytuacji podchodzą również zawodnicy. - Staramy się patrzeć w przyszłość. Wiemy, że Grzegorz będzie gotowy na Euro 2016, bo do turnieju zostało jeszcze trochę czasu. Wiadomo, że Grzesiek jest bardzo ważną postacią w naszym zespole. Jednak mamy wielu zawodników, którzy są w stanie go zastąpić. Staramy się tworzyć drużynę, bo kolektyw jest naszą mocną stroną – ocenił Arkadiusz Milik.

 

Pierwszy trening w Arłamowie został nieco przedłużony. Zajęcia były zamknięte, ale wiadomo, że zawodnicy skupili się na ćwiczeniu stałych fragmentów gry. - Nie będę mówił o szczegółach, ale mamy wiele elementów do poprawy i na tym się skupiamy. W trakcie tego obozu będzie wiele zajęć korekcyjnych, które wzmacniają różne partie mięśniowe. W zajęciach typowo piłkarskich zawodnicy również będą mieli zróżnicowane treningi. Nie ma co ukrywać, że pierwszy trening był wprowadzający. Wieczorny będzie bardziej intensywny – skwitował Zając.

 

Zgrupowanie zakończy się w następny poniedziałek uroczystą kolacją, podczas której trener Adam Nawałka ogłosi 23-osobową kadrę na Euro 2016. Na początku przyszłego miesiąca biało-czerwoni rozegrają dwa ostatnie mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

 

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze