CR7 podczas dzisiejszych zajęć treningowych zderzył się z rezerwowym bramkarzem Kiko Casillą i obrońcą Danim Carvajalem. Portugalczyk przez kilka minut zwijał się z bólu i był zmuszony przerwać trening. Na szczęście dla najlepszego strzelca wicemistrzów Hiszpanii opuścił boisko treningowe o własnych siłach. Hiszpańska prasa informuje o stłuczeniu mięśnia łydki przez Ronaldo.

– Cristiano nie stało się nic poważnego i na finał Ligi Mistrzów powinien być gotowy. Do Mediolanu weźmiemy piłkarzy, którzy są w stu procentach gotowi do gry – uspokajał szkoleniowiec Realu Zinedine Zidane. Francuz w derbowej batalii z Atletico nie będzie mógł skorzystać z usług swojego rodaka Raphaela Varane'a.

31-letni kapitan reprezentacji Portugalii błyszczał w meczach Ligi Mistrzów. Jest najlepszym strzelcem tych prestiżowych rozgrywek. W 11 meczach strzelił aż 16 goli i wyprzedza drugiego w tej klasyfikacji Roberta Lewandowskiego o siedem trafień. Do tego CR7 zanotował cztery asysty. Strata zawodnika takiego kalibru bardzo mocno skomplikuje sytuację "Królewskich" w finałowej potyczce.