PlusLiga: Możdżonek odchodzi z Cuprum Lubin

Siatkówka
PlusLiga: Możdżonek odchodzi z Cuprum Lubin
fot. PAP

Siatkarski mistrz świata Marcin Możdżonek nie przedłuży kontraktu z Cuprum Lubin. „Obie strony chciały dojść do porozumienia, ale Marcin jest jednak zawodnikiem za drogim dla nas” – przyznał prezes klubu Dariusz Biernat.

Możdżonek trafił do Cuprum z tureckiego Halkbank Ankara i z marszu stał się wiodącą postacią zespołu z Lubina. W trakcie sezonu w 111 rozegranych setach zdobył 228 punktów i był jednym z najskuteczniejszych środkowych w ekstraklasie. Nie mogło więc dziwić, że włodarze klubu zaraz po zakończonych rozgrywkach rozpoczęli negocjacje w sprawie nowej umowy. Do porozumienia jednak nie udało się dojść i mistrz świata z 2014 roku nie będzie w nadchodzącym sezonie bronił barw Cuprum.

„Obie strony chciały, ale nie udało się dojść do porozumienia. Marcin jest jednak zawodnikiem za drogim dla nas. Zdajemy sobie sprawę, że i tak grał u nas za mniej niż we wcześniejszych klubach, ale nie możemy sobie pozwolić dalej na taki wydatek. Mamy budżet na cały klub, a nie na konkretnych zawodników. Marcinowi na pewno nie stanie się krzywda. A dla nas to był zaszczyt, że tej klasy zawodnik reprezentował Cuprum” – powiedział Biernat.

Z zawodników, którym kończyły się umowy, nowe kontrakty z Cuprum podpisali estoński przyjmujący Keith Pupart oraz środkowy Dawid Gunia. Na dłużej z zespołem z Lubina związał się również Łukasz Kaczmarek, który miał jeszcze ważną umowę przez rok, ale podpisał nowy kontrakt na kolejne dwa sezony.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze