Prezes Rozwoju Katowice: Nie daliśmy rady

Piłka nożna
Prezes Rozwoju Katowice: Nie daliśmy rady
fot. Rozwój Katowice
Rozwój Katowice

Piłkarze Rozwoju Katowice, po rocznym pobycie na zapleczu ekstraklasy, spadli do 2. ligi. „Nie daliśmy rady, może nawet nie piłkarsko, ale mentalnie, emocjonalnie” – powiedział PAP prezes Zbigniew Waśkiewicz.

Rozwój wywalczył awans do 1. ligi po raz pierwszy w historii w roku obchodów 90-lecia istnienia. Część zawodników cały czas łączyła grę z pracą w kopalni Wujek.

 

- Awans był bardzo fajną sprawą, zwłaszcza, że zbiegł się z jubileuszem. Zbudowaliśmy zespół taki, na jaki było nas stać. Dysponowaliśmy budżetem znacząco niższym od rywali i to nie tylko tych z czołówki. Dla niektórych piłkarzy był to najwyższy poziom rozgrywkowy w dotychczasowej karierze. I trochę to wszystko ich chyba przerosło mentalnie – dodał prezes.

 

Przyznał, że w klubie były przygotowane dwa scenariusze – optymistyczny i pesymistyczny.

 

- Podchodzimy do sytuacji spokojnie. Dla nas poza utratą 250 tys. od Polsatu (za prawa do transmisji) niewiele się zmieni. Kontrakt z trenerem Mirosławem Smyłą został przedłużony o rok już w kwietniu. Musimy stworzyć drużynę, której podstawowym celem będzie utrzymanie w 2. lidze, która wcale nie jest słaba. A jeśli uda się ugrać coś więcej, to tym lepiej – zauważył Waśkiewicz.

 

Rozwój po spadku wróci na swój stadion, który nie spełnia wymogów 1. ligi i dlatego beniaminek wiosną musiał korzystać z miejskiego obiektu, na którym na co dzień gra GKS.

 

Prezes potwierdził, że wszyscy w klubie uważnie śledzą doniesienia na temat transferu wychowanka Rozwoju Arkadiusza Milika. Reprezentacyjny napastnik jest zawodnikiem holenderskiego Ajaksu Amsterdam i w przypadku zmiany barw, jego pierwszy klub dostanie niewielką część sumy transferu.

 

Milik latem 2011 przeszedł z 3-ligowego wtedy Rozwoju do Górnika, którego szkoleniowcem był obecny selekcjoner drużyny narodowej Adam Nawałka. W grudniu 2012 został sprzedany do Bayeru Leverkusen, skąd wiosną 2015 wykupił go holenderski Ajax Amsterdam.

mjr, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie