O wielkim zainteresowaniu Polakiem ze strony rzymskiego klubu pisze "Corriere dello Sport", który cytuje agenta piłkarza Dawida Pańtaka. - Jest wielkie zainteresowanie Arkiem w Europie. Pyta o niego wiele klubów, w tym także te z Włoch. Kontaktowałem się już z przedstawicielami Romy, ale więcej nie mogę powiedzieć - zdradza menedżer.

 

Włoski dziennik jest pod wrażeniem gry napastnika reprezentacji Polski i reklamuje go jako idealnego kandydata do gry w drużynie Luciano Spallettiego. Milik w 52 meczach w Ajaksie Amsterdam zdobył 32 gole, do tego dołożył w ostatnim czasie sześć bramek i sześć asyst w reprezentacji Polski, w eliminacjach do mistrzostw Europy.

 

Milika reklamuje także prezes PZPN Zbigniew Boniek. - To klasyczny napastnik, bardzo silny, wysoki, świetnie grający głową. To byłby świetny ruch dla Romy. Jeśli Roma szuka klasycznego napastnika, to Milik spełnia te wymagania - mówi prezes PZPN.

 

Propozycję transferu Ajaksowi złożył już inny rzymski klub, Lazio, ale miała ona zostać odrzucona. Bardzo możliwe, że cena za napastnika reprezentacji Polski jeszcze wzrośnie po Euro 2016.