Siatkarki Atomu Trefla straciły głównego sponsora!

Siatkówka
Siatkarki Atomu Trefla straciły głównego sponsora!
fot. Cyfrasport

PGE Atom Trefl Sopot poinformował na swej stronie internetowej o wycofaniu się głównego sponsora ze wspierania klubu. Rozwiązanie umowy przez zarząd Polskiej Grupy Energetycznej stawia klub, który zdobył w minionym sezonie wicemistrzostwo Polski, w bardzo trudnym położeniu.

O wycofaniu Polskiej Grupy Energetycznej ze wspierania wicemistrzyń Polski w siatkówce spekulowano już od kilku dni. Dziś oficjalnie ogłoszono tę informację. PGE wypowiedział umowę, która została zawarta przed sezonem 2015/16 i miała obowiązywać jeszcze przez dwa lata. Ze względu na oszczędności Atom Trefl zrezygnował wcześniej ze startu w Lidze Mistrzyń. Jak drużyna będzie funkcjonowała w nowym sezonie, czy w ogóle przystąpi do rozgrywek Orlen Ligi, na dzień dzisiejszy nie wiadomo. Na stronie internetowej władze klubu zamieściły oświadczenie następującej treści:

 

"Zarząd klubu PGE Atom Trefl Sopot informuje, że w dniu 25 maja br. decyzją zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej wypowiedziana została długoletnia umowa sponsoringowa, która zgodnie z zapisami miała obowiązywać od sezonu 2015/2016 do 2017/2018. Rozwiązanie umowy przez dotychczasowego sponsora strategicznego stawia klub w bardzo trudnym położeniu. Pragniemy dodać, że PGE Atom Trefl Sopot wywiązywał się z wszystkich zapisów obowiązującej umowy sponsorskiej. Sponsor strategiczny wielokrotnie podkreślał zadowolenie z przebiegającej współpracy, a decyzja właśnie podjęta ma charakter wyłącznie ekonomiczny.

 

 

Obecnie zarząd klubu wraz z członkami rady nadzorczej spółki oraz właścicielami starają się znaleźć rozwiązanie tak niedogodnej sytuacji. Dalsze informacje odnośnie klubu oraz drużyny będą przekazywane w kolejnych komunikatach lub podczas oficjalnej konferencji prasowej w najbliższych tygodniach".

RM, atomtrefl.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze