x-kom CLASH będzie ostatnim turniejem iHG!

E-sport
x-kom CLASH będzie ostatnim turniejem iHG!

Jakub „Creaton” Grzegorzewski potwierdził w rozmowie z Polsatsport.pl, że odbywający się 11 i 12 czerwca w Częstochowie turniej x-kom CLASH będzie ostatnim turniejem, na którym zagra illuminar Honor Gaming w obecnym składzie.

O powstaniu drużyny nazywanej wtedy„polskim Super Teamem” informowaliśmy na początku grudnia ubiegłego roku. Przez blisko 7 miesięcy drużyna illuminar Honor Gaming wygrała jeden turniej, którym była druga edycja Fantasy Expo Challenge. Przez pond pół roku swojego istnienia skład reklamowany jako prawdziwa rewolucja na polskiej scenie League of Legends dwa razy odpadł z kwalifikacji do Challenger Series i raz nie zdołał przejść przez półfinał ESL Mistrzostw Polski (porażka z Overused).

 

Na początku drużyna występowała z Sebastianem „niqiem” Robakiem na środkowej alei i z merytorycznym wsparciem Fryderyka „Veggiego” Kozioła. W połowie lutego niqa zastąpił Remigiusz „Overpow” Push, a dwa miesiące później drużynowym analitykiem został Mateusz 'eRot1c' Kurdasiński.

 

Na Esport Now i x-kom CLASH drużyna wystapi w aktualnym składzie z Jakubem “Kubonem” Turewiczem na górnej alei, Wojciechem “Tabasko” Kruzą w dżungli, Remigiuszem “Overpowem” Puschem na midzie oraz Creatonem i Patrykiem “Mystiquesem” Piórkowskim na dolnej alei.

 

ADC drużyny Creaton wspomniał też, że po ostatniej porażce z Low Priority (w kwalifikacjach do Challenger Series – przyp. red.) drużyna zawiesiła treningi i zagra na dwóch nadchodzących turniejach offline (Esport Now we Wrocławiu i x-kom CLASH w Częstochowie) bez specjalnego przygotowania drużynowego. Jak powiedział były gracz Millenium – nie wiadomo jeszcze czy iHG czeka całkowity rozpad czy doczekamy się kilku przetasowań w obecnym składzie.

 

Michał Bogacz

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze