Antiga: To Francja jest faworytem turnieju w Tokio

Inne
Antiga: To Francja jest faworytem turnieju w Tokio
fot. PAP

W sobotę osiem drużyn rozpocznie rywalizację o cztery bilety na igrzyska olimpijskie, które zostaną rozegrane w Rio de Janeiro w dniach 5-21 sierpnia 2016 roku. Rywalizacja w Tokio zakończy się 5 czerwca. Stephane Antiga uważa, że głównym faworytem turnieju są reprezentanci Francji.

Na konferencji prasowej, która odbyła się w piątek w Keio Plaza Hotel, każdy  z trenerów ośmiu drużyn wyraził nadzieję, że to jego drużyna uzyska awans na igrzyska olimpijskie. Ocenili oni też dyspozycję rywali, z którymi zmierzą się ich drużyny. Zdaniem większości z nich to Francja i Polska są faworytami turnieju.

Przed rozpoczęciem turnieju powiedzieli:


Roberto Santilli, trener reprezentacji Australii: 
Każdy z ośmiu zespołów ma tutaj jeden i ten sam cel - zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie. Kondycja oraz przygotowanie mojego zespołu są dobre. Od pierwszego spotkania będziemy rywalizować i grać na maksimum naszych możliwości. Polska i Francja znajdują się na wyższym poziomie niż pozostałe drużyny. Ciężko będzie wygrać ten turniej, bo nie mieliśmy dużo czasu na przygotowanie fizyczne zespołu, dlatego położyliśmy nacisk na atak i obronę.

Raul Lozano, trener reprezentacji Iranu: Jesteśmy tu po to, aby pokazać naszą najlepszą siatkówkę. Spodziewamy się awansu na igrzyska olimpijskie. Francja i Polska są najsilniejszymi zespołami w tym turnieju. Jeden z nich jest zwycięzcą Ligi Światowej, a drugi mistrzem świata.

Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji:  To wielki zaszczyt rywalizować tutaj. Mamy szansę zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie. Nasze przygotowanie i kondycja są dobre. Dobrze przepracowaliśmy obóz przygotowawczy i jesteśmy pewni swoich umiejętności. Jeśli chodzi o naszych przeciwników, to Polska jako mistrz świata będzie najtrudniejszym rywalem w tym turnieju, chociaż inne zespoły również będą silnymi przeciwnikami w walce o bilet do Rio de Janeiro.

Xie Guochen, trener reprezentacji  Chin: Jesteśmy w pełni przygotowani i znajdujemy się w szczytowej formie. Ten turniej jest niezwykle ważny dla wszystkich drużyn i zawodników, bowiem każdy tu obecny chce pojechać na igrzyska olimpijskie.

Masashi Nambu, trener reprezentacji Japonii: Kondycja mojego zespołu jest dobra. Myślę, że najważniejsze jest to, aby dobrze rozpocząć turniej i utrzymać dobry rytm do końca.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski:  Ważne jest to, aby utrzymać dobry poziom gry we wszystkich siedmiu spotkaniach, gdyż nie ma tu ani półfinału ani finału. Francja jest oczywiście faworytem, ale mamy szacunek dla wszystkich naszych przeciwników. Spodziewamy się ciężkiej walki w każdym meczu, aby zakwalifikować się do Rio de Janeiro.

Vincenzo Nacci, trener reprezentacji Wenezueli:  Mam nadzieję, że moja drużyna zagra mocną siatkówkę i uzyska dobre wyniki. Chcę dać moim zawodnikom doświadczenie i ufam, że w walce z silniejszymi zespołami wspólnie będziemy podnosić poziom naszej gry. Australia i Japonia są silnymi azjatyckimi zespołami. Grają dobrą techniczną i fizyczną siatkówkę. Trudno będzie się znaleźć w pierwszej czwórce, ale zrobimy co w naszej mocy, aby ten cel osiągnąć.

Glenn Hoag, trener reprezentacji Kanady: Siłą reprezentacji Francji i Polski są ich zawodnicy i ostatnie wyniki, jakie obie drużyny uzyskały. Australia, Chiny i Japonia również poczyniły wielkie postępy w ostatnich latach, więc myślę że to będzie wielki i ciężki turniej.

psl, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze