Słowacja pokonała Gruzję bez większych problemów

Słowacja gładko pokonała Gruzję 3:1 w towarzyskim meczu, który został rozegrany w austriackim Wels. W barwach finalisty Euro 2016 wystąpił Jan Mucha. Były bramkarz Legii Warszawa grał do 62. minuty.

Selekcjoner Jan Kozak wykorzystał ten mecz do eksperymentów. Poza kadrą znalazł się między innymi Ondrej Duda z Legii Warszawa.

W barwach Gruzji wystąpił Lasza Dwali ze Śląska Wrocław. Na boisku zameldował się w 65. minucie spotkania, zastępując Giorgiego Nawalowskiego. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził napastnik Pogoni Szczecin Wladimer Dwaliszwili.

Słowacy przed rozpoczęciem Euro 2016 zagrają jeszcze sparingi z Niemcami w Augsburgu (29 maja) i z Irlandią Północną w Trnawie (4 czerwca). Na francuskich boiskach będą rywalizować z Anglią, Rosją i Walią.

Słowacja - Gruzja 3:1 (1:0)

Bramki: Adam Nemec 5, 56, Adam Zreľák 71 - Lewan Kenia 71