Finał TBL: Drugi mecz Stelmet - Rosa w Polsacie Sport News

W pierwszym meczu finałowym Stelmet Zielona Góra pokonał przed własną publicznością Rosę Radom 86:80. Do zwycięstwa zielonogórzanie potrzebowali aż dwóch dogrywek. W sobotę rozochoceni dobrym występem radomianie postarają się wyrównać stan rywalizacji. Kibice oczekują, że emocje znów sięgną zenitu. Transmisja spotkania Stelmet - Rosa w Polsacie Sport News.

Pod względem koszykarskim Stelmet i Rosa to kluby, które w obecnym sezonie prezentują zdecydowanie najlepszy poziom. Stelmet na koniec sezonu zasadniczego zajął pierwsze miejsce, a Rosa drugie. Tegoroczni finaliści mierzyli się już w obecnych rozgrywkach na krajowym podwórku - w Superpucharze Polski lepsi okazali się podopieczni Saso Filipovskiego, za to Puchar Polski padł łupem Rosy.

W dwóch dotychczasowych rundach play-off lepiej wypadli gospodarze sobotniego starcia. Stelmet nie dał żadnych szans Asseco Gdyni i Enerdze Czarnym Słupsk, nie pozwalając im na zdobycie choćby jednego punktu. Nieco gorzej szło ekipie prowadzonej przez Wojciecha Kamińskiego, raz musieli oni uznać wyższość Anwilu Włocławek, a starcia z Polfarmexem Kutno kończyły się kilkupunktowym triumfem.

Rywalizujące drużyny pokazały kawał dobrej koszykówki w pierwszym spotkaniu. Mecz był niezwykle zacięty, a szalę zwycięstwa Stelmet przechylił na swoją korzysć dopiero w ostatnich fragmentach drugiej dogrywki. Pierwsze trzy kwarty kończyły się minimalnymi zwycięstwami gospodarzy, ale w ostatnich piętnastu minutach przebudzili się goście, którzy odrobili straty i doprowadzili do dogrywki. Pierwsze pięć minut nie przyniosło rozstrzygnięcia i potrzebne było kolejne 300 sekund. W tym czasie lepiej punktowali miejscowi i to oni odnieśli pierwsze zwycięstwo w finale.

Przypomnijmy, że system rozgrywek zakłada, że w wielkim finale tytuł zdobywa ten zespół, który jako pierwszy wygra cztery spotkania. W przypadku braku rozstrzygnięcia regulamin przewiduje rozegranie siódmego meczu w hali drużyny, która zakończyła wyżej sezon zasadniczy.

Transmisja meczu Stelmet Zielona Góra - Rosa Radom od 19:50 w Polsacie Sport News.

Wynik pierwszego meczu finałowego:

Stelmet BC Zielona Góra - ROSA Radom 86:80 (21:19, 14:11, 17:13, 16:25, d1. 6:6, d2. 12:6)

Stelmet: Bost 26 (3), Koszarek 14 (2), Borovnjak 14, Moldoveanu 13 (1), Gruszecki 6 (1), Ponitka 6, Hrycaniuk 3, Zamojski 2, Djurišić 2, Szewczyk 0.

ROSA: Sokołowski 23 (3), Thomas 12 (2), Zaytsev 12 (1), Szymkiewicz 11, Harris 11, Witka 6 (2), Jeszke 3, Bonarek 2, Adams 0, Hajrić 0.