TBL: Stelmet Zielona Góra nie dał szans Rosie Radom w drugim meczu finałowym

Stelmet Zielona Góra od samego początku kontrolował sytuację w drugim spotkaniu wielkiego finału Tauron Basket Ligi. Ostatecznie zielonogórzanie zwyciężyli z Rosą Radom 70:51 i wygrywają w serii już 2-0. Mecz numer trzy we wtorek 31 maja o godz. 20:00 w Radomiu.

Doskonała obrona Stelmetu nie pozwalała na zbyt wiele radomianom w pierwszej kwarcie tego spotkania. Przez ponad siedem minut spotkania Rosa zanotowała zaledwie dwie skuteczne akcje, a gospodarze wygrywali 11:5. Późniejsze wejście Dee Bosta jeszcze bardziej ożywiło atak zielonogórzan. Po dwóch trafieniach z rzędu Amerykanina mistrzowie prowadzili już 11 punktami. Drugą część meczu zespół trenera Saso Filipovskiego rozpoczął od serii 10:0, w trakcie której dwiema trójkami popisał się Karol Gruszecki. Stelmet wygrywał nawet 23 punktami po rzucie z dystansu Łukasza Koszarka, ale Rosa grała ambitnie. Niezwykle ważne akcje kończyli Michał Sokołowski i Robert Witka. Ostatecznie po trójce Igora Zajcewa ekipa prowadzona przez trenera Wojciecha Kamińskiego przegrywała 12 punktami po 20 minutach rywalizacji.

W trzeciej kwarcie dzięki trafieniom z dystansu Michała Sokołowskiego i Toreya Thomasa radomianie zbliżyli się na 10 punktów. Przez kolejne cztery minuty goście nie potrafili jednak skutecznie zakończyć żadnej akcji, a po trójce Dee Bosta było już 48:31. Później niewiele się już zmieniało, a gospodarze kontrolowali sytuację na parkiecie, prowadząc po tej części meczu 18 punktami. Rzuty Damiana Jeszke i C.J. Harrisa pozwoliły gościom na lekkie odrobienie strat i dawały nadzieję na lepszy wynik w ostatniej kwarcie. W kluczowych momentach nie zawodzili jednak Łukasz Koszarek oraz Mateusz Ponitka, a dodatkowo ciągle ambitny był Bost. Dzięki rozgrywającemu Stelmet zwyciężył ostatecznie 70:51. W końcówce szanse na grę otrzymali najmłodsi zawodnicy obu drużyn.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy ponownie był Dee Bost, który tym razem zdobył 15 punktów i dwie asysty. 12 punktów, siedem zbiórek i cztery asysty dołożył Łukasz Koszarek. W ekipie gości wyróżniał się Michał Sokołowski z 13 punktami.

Stelmet BC Zielona Góra - Rosa Radom 70:51 (20:9, 17:16, 18:12, 15:14)

Stelmet BC: Dee Bost 15, Łukasz Koszarek 12, Mateusz Ponitka 10, Adam Hrycaniuk 9, Karol Gruszecki 8, Vlad-Sorin Moldoveanu 6, Dejan Borovnjak 6, Nemanja Djurisic 4, Przemysław Zamojski 0, Jakub Der 0, Kamil Zywert 0

Rosa: Michał Sokołowski 13, Daniel Szymkiewicz 9, Robert Witka 8, Torey Thomas 6, C.J. Harris 5, Igor Zajcew 4, Damian Jeszke 2, Seid Hajric 2, Jakub Schenk 2, Kim Adams 0, Filip Zegzuła 0, Łukasz Bonarek 0