Chwała rezerwowym! Oni odwrócili losy meczu z Francją

Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Marcin Możdżonek, Artur Szalpuk. Gdy konfrontacja z Francją nie układała się po myśli biało-czerwonych, trener Stephane Antiga wyciągnął tych siatkarzy z kwadratu dla rezerwowych. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że to właśnie oni odmienili oblicze drużyny i odwrócili losy meczu, który zakończył się zwycięstwem Polaków 3:2.

Fatalny początek meczu, bezbarwna gra biało-czerwonych sprawiły, że Stephane Antiga musiał dokonać roszad w składzie. Sceptycy mogli przypuszczać, że selekcjoner chce dać odpocząć czołowym zawodnikom w i tak przegranym już meczu, a rezerwowi nie zdołają poderwać Polaków do walki. Okazało się jednak inaczej. Wpuszczenie na parkiet Marcina Możdżonka i Dawid Konarskiego było znakomitym posunięciem, obaj rozegrali kapitalne spotkanie. Konarski, który pojawił się na parkiecie w drugim secie, zdobył najwięcej punktów w polskiej ekipie (19), co ważne - punktował w najważniejszych momentach meczu i przez wielu obserwatorów został uznany kluczową postacią tej konfrontacji.

Swoje dołożyli również kolejni zawodnicy z rezerwy: Fabian Drzyzga i Artur Szalpuk. Rozgrywający aż trzy punkty zdobył bezpośrednio z zagrywki, w polu serwisowym błysnął również Szalpuk - to właśnie przy jego zagrywkach biało-czerwoni odrobili straty w trzecim secie.

Zwycięstwo w starciu z mistrzami Europy znacznie przybliżyło reprezentację Polski do startu na turnieju siatkarskim igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Przed polskimi siatkarzami dzień przerwy, a we wtorek czeka ich kolejne spotkanie turnieju w Tokio – z gospodarzami imprezy Japończykami.

W załączonym materiale kompilacja kluczowych zagrań Fabiana Drzyzgi, Dawida Konarskiego, Marcina Możdżonka i Artura Szalpuka.