Ekstraklasa: Maciej Górski piłkarzem Jagiellonii Białystok

Piłka nożna
Ekstraklasa: Maciej Górski piłkarzem Jagiellonii Białystok
fot. Cyfrasport

Jeden z najlepszych strzelców piłkarskiej 1. ligi Maciej Górski z Chrobrego Głogów został zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Z jedenastym w minionym sezonie zespołem ekstraklasy podpisał 3-letni kontrakt - poinformował w niedzielę białostocki klub.

Umowa z 26-letnim napastnikiem, który w tym sezonie zdobył na pierwszoligowych boiskach piętnaście bramek, to pierwszy transfer Jagiellonii przed kolejnym sezonem piłkarskiej ekstraklasy. Przygotowania do rozgrywek białostoczanie rozpoczną 6 czerwca.

Cytowany przez klubową stronę internetową Górski powiedział, że przy wyborze oferty Jagiellonii spośród innych z ekstraklasy i 1. ligi, kluczowe znaczenie miała osoba trenera białostoczan Michała Probierza, który sam zwrócił się do niego z propozycją. "Inaczej jest, kiedy do drużyny wciska cię menadżer, a inaczej, kiedy sięga po zainteresowanego trener. Wiem, że dostanę szansę gry w Jadze, dlatego zdecydowałem się na przyjście tutaj" - powiedział.

Zmiany kadrowe w Jagiellonii, która w minionym sezonie broniła się przed spadkiem, szykują się spore. Klub nie przedłużył kontraktów z rezerwowym bramkarzem Krzysztofem Baranem, wypożyczonym do Wigier Suwałki obrońcą Martinem Baranem i napastnikiem Janem Pawłowskim. Rozwiązane zostały też umowy z obrońcami: Filipem Modelskim i Matiją Sirokiem. Na listę transferową trafili: Sebastian Madera, Alvarinho i Piotr Grzelczak, wypożyczony ma być Jonatan Straus.

Pytany o zmiany kadrowe prezes klubu Cezary Kulesza mówił niedawno, że Jagiellonia potrzebuje m.in. dwóch napastników, bo w poprzednim sezonie grała właściwie bez nominalnego zawodnika na tej pozycji.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze