Euro 2016: Luźniejsza niedziela kadrowiczów Nawałki

Piłka nożna
Euro 2016: Luźniejsza niedziela kadrowiczów Nawałki
fot. PAP

Przebywający na zgrupowaniu w Arłamowie piłkarze reprezentacji Polski w niedzielę dostali nieco wolnego czasu, który spędzają z rodzinami. Spotykają się również z kibicami. Na wieczór zaplanowany jest otwarty trening.

W sobotę wieczorem przygotowujący się do mistrzostw Europy we Francji reprezentanci Polski rozegrali wewnętrzny mecz, który poprowadził sędzia międzynarodowy Szymon Marciniak ze swoim zespołem.

 

„W sobotę do większości zawodników przyjechały rodziny i partnerki. Z nimi spędzają niedzielę. Dopiero o godz. 18 odbędzie się trening. Sobotnia gra wewnętrzna była bardzo wymagająca, dlatego niedzielny trening będzie miał lekki charakter i zostanie otwarty dla mediów oraz kibiców” – poinformował rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

 

Po terenie hotelu spacerowali z rodzinami m.in. Sławomir Peszko i Michał Pazdan. Autografy cierpliwie rozdawał natomiast Arkadiusz Milik.

 

W niedzielę okazało się, że kontuzja barku niemal na pewno wyeliminuje z Euro 2016 Macieja Rybusa. Z raną w okolicy pięty zmaga się inny lewy obrońca Jakub Wawrzyniak. Z zespołem wciąż nie trenuje kontuzjowany Grzegorz Krychowiak.

 

„W niedzielę Grzegorz nadal będzie trenował indywidualnie, ale zaplanowaliśmy dla niego mocniejszy trening. Postęp w jego leczeniu jest szybki i nie ma żadnych obaw dotyczącego jego udziału w Euro 2016. Musiał jednak trochę odpocząć także psychicznie, bo najpóźniej z kadrowiczów zakończył sezon” – opisał lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski.

 

Wcześniej złamanie ręki wykluczyło z kadry Pawła Wszołka. To oznacza, że w poniedziałek selekcjoner Adam Nawałka odrzuci trzech zawodników, którzy nie znajdą się w kadrze na Euro 2016.

 

„W poniedziałek o godz. 21 selekcjoner Adam Nawałka ogłosi listę 23 piłkarzy. To będzie skromna uroczystość i nie będzie miała charakteru dużego show” – powiedział Kwiatkowski.

 

Biało-czerwoni po zgrupowaniu w Arłamowie zagrają dwa mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

 

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie