Euro 2016: Sensacyjna porażka Niemców w meczu na wodzie!

Reprezentacja Niemiec poległa na stadionie w Augsburgu ze Słowacją 1:3 w towarzyskim meczu. Podopieczni Joachima Loewa zaczęli od prowadzenia, po bramce Mario Gomeza, ale gole Marka Hamsika, Michala Durisa oraz Juraja Kucki pozbawiły ich zwycięstwa. Warunki atmosferyczne nie pomagały piłkarzom. Boisko zalane było deszczem, co widocznie utrudniało grę.

Grupowi rywale Polaków za przeciwników, na towarzyskie spotkanie, obrali sobie mocną reprezentację Słowacji.  Podopieczni  Jana Kozaka w eliminacjach do Euro zajęli drugie miejsce w grupie z Hiszpanią Ukrainą, Białorusią, Macedonią i Luksemburgiem. Nasi południowi sąsiedzi byli rewelacją swojej grupy. Już w drugiej kolejce zmagań pokonali mistrzów Europy. Ostatecznie zmagania zakończyli za plecami Hiszpanów.

Joachim Loew postanowił lekko pokombinować ze składem. Od pierwszej minuty grali m.in. Joshua Kimmich, czy też Leroy Sane. Niemcy od początku zaatakowali. W 13. minucie w polu karnym faulowany był Mario Goetze, a ”jedenastkę” pewnie wykorzystał Mario Gomez. Słowacja od tego momentu zaczęła dłużej utrzymywać się przy piłce i coraz częściej zapędzać się pod pole karne Bernda Leno. W 41. minucie kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Hamsik. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Ondrej Duda, na co dzień grający w Legii Warszawa. Już chwilę później na sensacyjne prowadzenie wyprowadził Słowaków Duris. Do przerwy niespodzianka.

W przerwie nad stadionem w Augsburgu rozpadało się i druga połowa zaczęła się z 20-minutowym opóźnieniem. Boisko było w fatalnym stanie, a piłka co chwile zatrzymywała się w kałużach. Atmosfera lepiej wpłynęła na gości. W 51. minucie Kucka uderzył z woleja, katastrofalnie zachował się Marc-Andre Ter Stegen, który wolno lecącą piłkę przepuścił między nogami.  Niemcy nie wyglądali na drużynę, która za wszelką cenę walczy o choćby remis. Ostatecznie Słowacja sensacyjnie wygrała. Jak widać Niemcy nie są aż tak straszni.

Niemcy – Słowacja 1:3 (1:2)

Bramki: Gomez 13-karny – Hamsik 41, Duris 44, Kucka 52

Niemcy: Bernd Leno (46' Marc-Andre ter Stegen) - Sebastian Rudy, Jerome Boateng (64' Benedikt Hoewedes), Antonio Ruediger, Jonas Hector, Joshua Kimmich (75' Andre Schuerrle), Sami Khedira (46' Julian Weigl), Leroy Sane, Mario Goetze, Julian Draxler, Mario Gomez (46' Julian Brandt).

Słowacja: Matus Kozacik - Peter Pekarik, Martin Skrtel, Jan Durica, Dusan Svento, Juraj Kucka (81' Viktor Pecovsky), Patrik Hrosovsky (78' Milan Skriniar), Ondrej Duda (61' Miroslav Stoch), Marek Hamsik (85' Jan Gregus), Vladimir Weiss, Michal Duris (68' Stanislav Sestak).

Sędzia: Serge Gumienny (Belgia).