GKS Bełchatów poległ w Katowicach i spadł z 1 ligi!

GKS Bełchatów przegrał na wyjeździe z Rozwojem Katowice 1:2. Oznacza to, że piłkarze Rafała Ulatowskiego spadają z 1 ligi. W innych spotkaniach, ważnych ze względu na ułożenie dolnej części tabeli, Stomil Olsztyn pokonał Pogoń Siedlce 2:0, a Chojniczanka Chojnice ograła MKS Kluczbork 3:1.

Przed 33. kolejką sytuacja drużyny z Bełchatowa była fatalna. Podopieczni Rafała Ulatowskiego musieli w tej serii gier wygrać z Rozwojem, a w przyszłej kolejce ograć MKS Bytovię. Nie wszystko jednak zależało od nich i bełchatowianie musieli liczyć na potknięcia rywali. Gospodarze nie walczyli już o nic gdyż kolejkę temu zapewnili sobie spadek do drugiej ligi.

W pierwszej połowie widać było, że presja ciąży na gościach. Zawodnicy trenera Ulatowskiego grali nerwowo. Kilka sytuacji stworzyli sobie gracze z Katowic, ale tego dnia nie grzeszyli oni skutecznością. Niewykorzystane okazje zemściły się na nich w 27. minucie. Wtedy to Łukasz Wroński dośrodkował na głowę Alena Ploja, a ten otworzył wynik spotkania.

Piłkarze Rozwoju ruszyli do odrabiania strat, Od początku drugiej połowy przycisnęli gości. W końcu dopięli swego w 65. minucie. Tomasz Wróbel , który w przeszłości grał w drużynie z Bełchatowa, wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Gospodarze dążyli do zdobycia kolejnych bramek. W 84. minucie do pustej siatki, piłkę wpakował Konrad Nowak. Zasłużone zwycięstwo Rozwoju.

Rozwój Katowice – GKS Bełchatów 2:1 (0:1)

Bramki: Wróbel 65, Nowak 84 - Ploj 27

Nie popisali się piłkarze MKS-u Kluczbork, którzy przegrali z Chojniczanką Chojnice 1:3.  Zawodnicy Mirosława Dymka mają tyle samo punktów co Pogoń Siedlce i o trzy oczka więcej niż GKS Bełchatów, ale w ostatniej kolejce mieli grać z Dolcanem Ząbki. Jak widaomo drużyna ta wycofała się z rozgrywek i ekipa z Kluczborka dopisze sobie trzy punkty.

MKS Chojniczanka Chojnice - MKS Kluczbork 3:1 (3:0)

Bramki: Biernat 16, 37, Pietruszka 45 - Nitkiewicz 71

Przypomnijmy, że awans do Ekstraklasy już wcześniej zapewniły sobie ekipy Arki Gdynia i Wisły Płock.