Turniej w Tokio: Zaskakująca porażka gospodarzy

W ostatnim spotkaniu drugiego dnia zmagań w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro siatkarze Japonii niespodziewanie przegrali z Chinami 0:3. Gospodarze imprezy będą kolejnym rywalem reprezentacji Polski.

W premierowej odsłonie Chińczycy szybko wypracowali sobie przewagę (8:5), którą utrzymywali w środkowej części seta, dzięki trudnej zagrywce i skutecznym kontrom. W końcówce Japończycy próbowali odrabiać starty, ale na przeszkodzie stanęły skuteczny chiński blok i błędy własne gospodarzy. Jeden z nich - serwis w siatkę Yanagidy ustalił wynik tej partii na 20:25. Druga odsłona miała zacięty i wyrównany przebieg, a wynik długo oscylował wokół remisu. Od stanu 15:15 przewagę zaczęli uzyskiwać Chińczycy, którzy znów pewnie wygrali (22:25).

W trzeciej odsłonie Japończycy podjęli jeszcze walkę o przedłużenie spotkania, mieli minimalną przewagę na drugiej przerwie (16:15), później prowadzili jeszcze 21:19, ale Chińczycy zdołali wyrównać i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Spotkanie zakończyły dwa skuteczne bloki podopiecznych Xie Guochena.

Kolejnym rywalem Japończyków (wtorek, godzina 12.20) będzie reprezentacja Polski, która w niedzielę pokonała 3:2 Francję. Chińczycy w kolejnej grze zmierzą się z Wenezuelą.