World Tour: Kantor i Łosiak na podium w Moskwie (WIDEO)

Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali z Amerykanami Jacobem Gibbem i Caseyem Pattersonem w meczu o brązowy medal turnieju World Tour w Moskwie.

W półfinale Polacy przegrali z Brazylijczykami Alisonem Ceruttim i Brunonem Oscarem Schmidtem 0:2 (19:21, 14:21).

Premierowa odsłona starcia o brązowy medal miała wyrównany przebieg, ale od stanu 4:2 Amerykanie wygrali osiem kolejnych akcji, objęli prowadzenie 4:10 i dopiero skuteczny atak Bartosza Łosiaka przerwał tę złą serię. Polacy ruszyli do odrabiania strat, po asie serwisowym Piotra Kantora wyrównali na 18:18, ale końcówka należała jednak do rywali. W drugim secie Polacy zaprezentowali się już znacznie lepiej, uzyskali przewagę w początkowej fazie tej odsłony (4:3, 10:7), ale po dwóch autowych atakach  Kantora Amerykanie wyrównali (14:14). Końcówka miała zacięty przebieg i zakończyła się po myśli biało-czerwonych: skuteczny blok ustalił wynik seta na 22:20.

Trzecią odsłonę polski duet rozpoczął od falstartu (0:3), ale odrabiał straty. Po trzech wygranych akcjach z rzędu udało się uzyskać prowadzenie 9:7. Polacy mieli piłkę meczową przy stanie 14:10, rywale obronili się w dwóch kolejnych akcjach, ale za trzecim podejściem biało-czerwoni zdołali zakończyć to spotkanie.

Łosiak/Kantor (Polska, 17) - Gibb/Patterson (USA, 2) 2:1 (19:21, 22:20, 15:12)