Boban i Villiger zastępcami sekretarza generalnego FIFA

Piłka nożna
Boban i Villiger zastępcami sekretarza generalnego FIFA
fot. PAP

Były reprezentant Chorwacji Zvonimir Boban i Francuz Marco Villiger otrzymali nominację na zastępców sekretarza generalnego Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA). Na urząd ten w połowie maja została wybrana Senegalka Fatma Samba Diouf Samoura.

Samoura, przez ostatnie 21 lat koordynująca w Afryce programy pomocowe Organizacji Narodów Zjednoczonych, jest pierwszą w historii FIFA kobietą, która objęła to stanowisko.

 

47-letni Boban grał w reprezentacji Chorwacji od 1991 do 1999 roku, w 51 meczach strzelił 12 bramek, zdobył brązowy medal mistrzostw świata w 1998 roku. Wcześniej występował w reprezentacji Jugosławii, w której rozegrał 8 meczów i strzelił jedną bramkę.

 

Boban ma się zajmować w nowej administracji FIFA problematyką rozwoju dyscypliny, będzie także odpowiadał za organizację turniejów piłkarskich.

 

Villiger, obecnie dyrektor pionu prawnego FIFA, będzie odpowiadał za pracę administracji i nadzorował od strony prawnej kontrakty handlowe i reklamowe.

 

Nominacje wręczyła sekretarz Samoura, która w poniedziałek po raz pierwszy pojawiła się w siedzibie FIFA. Formalnie urzędowanie rozpocznie 20 czerwca. Senegalka zastąpiła zawieszonego przez komisję etyki FIFA Francuza Jerome'a Valcke'a, który jest zamieszany w aferę korupcyjną.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze