Euro 2016: Rano spotkanie z prezydentem, wieczorem ogłoszenie kadry

Piłka nożna
Euro 2016: Rano spotkanie z prezydentem, wieczorem ogłoszenie kadry
fot. PAP

Selekcjoner Adam Nawałka o godzinie 21 ogłosi publicznie 23-osobową kadrę na mistrzostwa Europy we Francji. Wcześniej, o godz. 10.30, piłkarze reprezentacji Polski spotkają się z prezydentem RP Andrzejem Dudą.

Ogłoszenie kadry kończy okres przygotowawczy biało-czerwonych w kraju do Euro 2016. Obóz regeneracyjny w Juracie rozpoczynało 28 zawodników. Tam kontuzji złamania ręki doznał jednak Paweł Wszołek.

Natomiast pechowcem na zgrupowaniu w Arłamowie jest Maciej Rybus. Występujący ostatnio na lewej obronie gracz Tereka Grozny dotarł na miejsce w czwartek z obolałym barkiem. Początkowo uraz wydawał się niegroźny. Jednak szczegółowe badania wykazały, że kontuzja jest na tyle poważna, że prawdopodobnie wykluczy go z udziału Euro 2016.

„Badania wykazały u Macieja rzadki uraz - uszkodzenia obrąbka stawowego barku. Niestety wiąże się to niemal na pewno z wykluczeniem go z udziału w Euro 2016” – powiedział lekarz reprezentacji Jacek Jaroszewski.

Jeśli to się potwierdzi, wieczorem Nawałka ogłosi nazwiska trzech piłkarzy, którzy nie polecą do Francji.

„To będzie skromna uroczystość i nie będzie miała charakteru dużego show” – powiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Wcześniej reprezentacja Polski spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 10.30, a prezydenta przywita prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Biało-czerwoni po zgrupowaniu w Arłamowie zagrają dwa mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze