Euro 2016: Wieża Eiffla w polskich barwach!

Piłka nożna
Euro 2016: Wieża Eiffla w polskich barwach!
fot. PAP/EPA

W trakcie rozpoczynających się 10 czerwca we Francji piłkarskich mistrzostw Europy wieża Eiffla, architektoniczny symbol Paryża, będzie każdego wieczoru podświetlać się w barwach narodowych jednego z uczestników.

Które państwo zostanie wybrane na kolejny dzień zależy od aktywności kibiców w mediach społecznościowych - Facebooku, Twitterze oraz Instagramie. Drużyna, której hashtag (np. #POL dla Polski) pojawi się danego dnia najczęściej, wygrywa. Każdego wieczoru, od ok. godz. 22.55 przez kwadrans wieża Eiffla będzie podświetlona w barwach narodowych tego kraju.

"Czegoś takiego jeszcze nie było, ale chcemy maksymalnie zaangażować fanów" - powiedział gazecie "Le Journal du Dimanche" przedstawiciel urzędu miasta Jean-Francois Martins.

W parku nazywanym Pole Marsowe, znajdującym się tuż przy wieży Eiffla, będzie zorganizowana Strefa Kibica, która dziennie będzie w stanie pomieścić nawet 90 tys. kibiców.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca i potrwa miesiąc. Polska zagra w grupie C z mistrzem świata Niemcami, Ukrainą i Irlandią Płn.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze