Konarski najlepszy z Francją! Tak wybrali czytelnicy Polsatsport.pl

Czytelnicy Polsatsport.pl wybrali Dawida Konarskiego najlepszym siatkarzem meczu z Francją (3:2) na tokijskim turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Ponizej prezentujemy wyniki ankiety.

W sondzie głosowało 2698 osób. Siatkarz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle całkowicie zdystansował kolegów. Dawid Konarski zebrał w sumie ponad 57 procent głosów! Drugi wynik należy do Fabiana Drzygi, który zgromadził prawie dziewieć procent głosów, a trzeci Marcin Możdżonek - niewiele ponad siedem procent.

11. Grzegorz Łomacz - 0,4%

Nikt nie wierzył, że rezerwowi będą w stanie odwrócić losy tej rywalizacji. A jednak to rezerwowi - na czele z Dawidem Konarskim - odegrali pierwszoplanowe role w tym spotkaniu. To punkty Marcina Możdżonka, Artura Szalpuka i właśnie Konarskiego pozwoliły wyrównać stan trzeciego seta (19:19). Później Francuzi mieli cztery piłki meczowe, ale Polacy potrafili wyjść nawet z takiej opresji i wygrać dramatyczną końcówkę seta (29:31). Chapeau bas!