Nawałka: Nie zawsze będziemy wygrywać

Piłka nożna
Nawałka: Nie zawsze będziemy wygrywać
fot. PAP

Nie zawsze będziemy wygrywać, czasami trzeba przyjąć na klatę gorsze spotkanie. Muszę także pochwalić zawodników za zaangażowanie, bo grali do końca - powiedział po meczu Polska - Holandia selekcjoner biało-czerwonych Adam Nawałka.

Marcin Feddek: Doskonale sobie zdaję sprawę, że zależy Panu na zwycięstwie. Z Holandią się nie udało, ale był to chyba był taki sprawdzian, jakiego Pan oczekiwał: szybki, twardy i dający dużo wniosków do wyciągnięcia.

Adam Nawałka: Przede wszystkim graliśmy z bardzo dobrą drużyną. Choć Holendrzy nie zakwalifikowali się do Euro 2016, to nie znaczy, że są złą ekipą. Spodziewaliśmy się takiego sposobu gry, dużo było gry podaniami, fizycznej... Dużo działo się na boisku. Nie zawsze będziemy wygrywać, czasami trzeba przyjąć na klatę gorsze spotkanie. Muszę także pochwalić zawodników za zaangażowanie, bo grali do końca. Strzelili gola wyrównującego, dążyli do zwycięstwa... Wyciągamy wnioski i gramy dalej.

Zmienił Pan w przerwie dwóch bocznych zawodników: Piszczka i Błaszczykowskiego. Chodziło o odpoczynek czy o przewietrzenie prawej strony?

Wiemy, w jakim okresie jesteśmy. Zawodnicy bardzo ciężko trenowali, więc nie chciałem podejmować żadnego ryzyka, by nie przytrafił się jakikolwiek uraz.

Lewandowskiego też Pan zmienił, dał wcześniej sygnał...

Wcześniej ustalaliśmy, że Robert zagra w takim wymiarze czasowym. Zastanowimy się, jak to będzie wyglądało z Litwą. Mieliśmy przygotowany plan na oba spotkania, lecz wiadomo, że to boisko weryfikuje wszystko. W najbliższych dniach podejmiemy konkretne decyzje.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Marcin Feddek, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze