TBL: Brąz dla Energi Czarnych Słupsk

Drużyna Energi Czarnych Słupsk brązowym medalistą Tauron Basket Ligi w sezonie 2015/2016! W drugim spotkaniu serii gospodarze pokonali w hali Gryfia Anwil Włocławek 78:62.

Dzięki bardzo dobrej dyspozycji Grzegorza Surmacza gospodarze prowadzili po pierwszych minutach 6:4. Późniejsza trójka Folarina Campbella utrzymywała przewagę Energi Czarnych, ale od tego momentu punkty zaczął zdobywać tylko Anwil. Włocławianie zanotowali serię 16:0, w trakcie której świetnie radzili sobie Michał Chyliński oraz Robert Tomaszek. Trójka Jarosława Mokrosa ustawiła wynik na 23:12 po pierwszej kwarcie. W drugiej części meczu słupszczanie powoli odrabiali straty. Dzięki dziesięciu kolejnym punktom zespół trenera Donaldasa Kairysa zbliżył się do rywali do stanu 25:28. W kolejnych akcjach skuteczny był jeszcze David Jelinek, ale po rzutach wolnych Campbella gospodarze przegrywali po pierwszej połowie zaledwie trzema punktami.

W trzeciej kwarcie inicjatywa zaczęła być po stronie zespołu ze Słupska - po rzutach Demonte Harpera i Jerela Blassingame’a to właśnie ta ekipa zdobyła minimalną przewagę. Drużyna trenera Igora Milicicia potrafiła później wyjść na czteropunktowe prowadzenie dzięki akcji Michała Chylińskiego, ale nie trwało to długo. Dwie trójki Łukasza Seweryna w końcówce tej części gry dały gospodarzom wynik 51:49. W ostatniej kwarcie Energa Czarni poszła za ciosem. Na cztery minuty przed końcem spotkania głównie dzięki rzutom Campbella i Harpera prowadziła już 68:56. Tego włocławianie nie byli już w stanie odrobić. Gospodarze do samego końca kontrolowali sytuację na parkiecie i wygrali ostatecznie 78:62.

To drugi brązowy medal Tauron Basket Ligi z rzędu dla Energi Czarnych i czwarty w historii.

Najlepszym strzelcem Energi Czarnych był Folarin Campbell z 15 punktami i sześcioma zbiórkami. Demonte Harper dołożył do tego 13 punktów, sześć zbiórek oraz cztery asysty. W ekipie Anwilu wyróżniał się David Jelinek z 20 punktami i 10 zbiórkami.

Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 78:62 (12:23, 18:10, 21:16, 27:13)

Energa Czarni Słupsk: Folarin Campbell 15, Demonte Harper 13, Jerel Blassingame 12, Łukasz Seweryn 12, Jarosław Mokros 8, Cheikh Mbodj 7, Grzegorz Surmacz 6, Justin Jackson 3, Mantas Cesnauskis 2

Anwil Włocławek: David Jelinek 20, Michał Chyliński 12, Danilo Andjusic 8, Fiodor Dmitriew 6, Piotr Stelmach 5, Robert Tomaszek 4, Kamil Łączyński 3, Kervin Bristol 2, Bartosz Diduszko 2