Dobry dzień Polaków na plaży

Siatkówka
Dobry dzień Polaków na plaży
fot. CEV
Maciej Rudol i Maciej Kosak pokonali reprezentantów gospodarzy

Trzy polskie pary wygrały mecze drugiej kolejki fazy grupowej mistrzostw Europy w siatkówce plażowej w szwajcarskim Biel. Porażkę ponieśli tylko Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz.

Lepsza od Kądzioły i Szałankiewicza okazała się belgijska para Dries Koekelkoren i Tom Van Walle, która wygrała 2:1 (21:17, 19:21, 15:11). Kądzioła i Szałankiewicz zajmują drugie miejsce w grupie C, a w ostatniej kolejce zmierzą się z liderami - Austriakami Clemensem Dopplerem i Alexandrem Horstem. Biało-czerwoni wciąż mogą zająć pierwszą pozycję i awansować bezpośrednio do 1/8 finału. Drużyny z drugiego i trzeciego miejsca będą grać w barażach.

Drugie zwycięstwo odnieśli za to Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, dzięki czemu brązowi medaliści mistrzostw Europy z 2013 roku są na czele grupy E. Tym razem pokonali reprezentantów gospodarzy Nico Beelera i Alexeia Strassera 2:0 (21:18, 21:18).

Z wygranej cieszyły się oba polskie zespoły w grupie H. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak byli lepsi od Norwegów Kvamsdala Mortena i Christiana Sandlie Soeruma - 2:0 (21:16, 21:12), natomiast Maciej Kosiak i Maciej Rudol pokonali Szwajcarów Philipa Gabathulera i Mirco Gersona 2:1 (21:13, 16:21, 15:13). W pierwszej kolejce w bezpośrednim meczu pomiędzy obiema parami biało-czerwonych górą byli Kantor i Łosiak, którzy prowadzą w grupie. Kosiak i Rudol są na drugim miejscu.

Ostatnie mecze fazy grupowej i baraże odbędą się w piątek.

W rywalizacji kobiet nie startują Polki. Swój występ w ostatniej chwili odwołały Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, ponieważ ta pierwsza jest kontuzjowana.

Finały rywalizacji pań i panów w niedzielny wieczór na antenie Polsat Sport News

Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze