El. ME kobiet: Polska - Szwecja. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna

Reprezentacja Polski kobiet zmierzy się w Łodzi ze Szwecją w meczu eliminacji EURO 2017. Czy biało-czerwone sprawią niespodziankę i zdołają po raz pierwszy w historii pokonać niezwykle silne rywalki? Transmisja meczu Polska - Szwecja w czwartek od godziny 17.00 w Polsacie Sport.

Szwedki są zdecydowanymi faworytkami tej konfrontacji. W dotychczasowych sześciu meczach obu reprezentacji Polki poniosły sześć porażek i mają tragiczny bilans bramek 1-23. Obie ekipy zmierzyły się ze sobą w eliminacjach mistrzostw świata 2015, w Malmö zawodniczki Trzech Koron wygrały 2:0, a w rewanżu rozegranym w Starogardzie Gdańskim 4:0. Szwedki wygrały grupę i pojechały na turniej do Kanady, gdzie odpadły w 1/8 finału po porażce z Niemkami. W pierwszym meczu obu ekip w eliminacjach EURO 2017 rozegranym we wrześniu w Goeteborgu gospodynie pewnie wygrały 3:0 po bramkach Liny Hurtig, Olivii Schough i Malin Diaz.

 

Przed eliminacjami Polki zapowiadały walkę o awans na holenderski turniej, ale porażka 1:2 w wyjazdowym meczu z reprezentacją Słowacji mocno pokrzyżowała te plany. Oprócz dwóch przegranych, biało-czerwone mają na koncie dwa zwycięstwa: 2:0 ze Słowacją w Tychach i 3:1 z Mołdawią na wyjeździe oraz remis 0:0 z Danią. Szwedki zdecydowanie przewodzą w tabeli: cztery zwycięstwa w czterech spotkaniach, bramki 10-0; oprócz Polek ograły Mołdawię 3:0, Danię 1:0 i Słowację 3:0.

 

 

Transmisja meczu Polska - Szwecja w czwartek od godziny 17.00 w Polsacie Sport.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze