Kubiak: Jedziemy do Rio i spróbujemy tam wygrać

Inne
Kubiak: Jedziemy do Rio i spróbujemy tam wygrać
fot. PAP

"To niesamowite uczucie po raz drugi z rzędu zakwalifikować się na igrzyska. Właśnie spełniają się nasze marzenia. Wygraliśmy pięć meczów z rzędu, ale nie jesteśmy jeszcze w najwyższej formie. Teraz pojedziemy do Rio i spróbujemy tam wygrać" - powiedział po zwycięskim spotkaniu z Wenezuelą kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak.

Po meczu siatkarzy Polska - Wenezuela (3:0) i awansie biało-czerwonych do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro powiedzieli:

 

Stephane Antiga (trener reprezentacji Polski): "Przeszliśmy długi proces kwalifikacji. Braliśmy udział w trzech turniejach kwalifikacyjnych, rozegraliśmy mnóstwo meczów. Ale ostatecznie się udało. Dzięki tym doświadczeniom jesteśmy bardziej doświadczonym i lepszym zespołem. Jestem bardzo szczęśliwy, że w końcu się udało".

 

Michał Kubiak (kapitan reprezentacji Polski): "To niesamowite uczucie po raz drugi z rzędu zakwalifikować się na igrzyska. Właśnie spełniają się nasze marzenia. Wygraliśmy pięć meczów z rzędu, ale nie jesteśmy jeszcze w najwyższej formie. Teraz pojedziemy do Rio i spróbujemy tam wygrać".

 

Vincenzo Nacci (trener reprezentacji Wenezueli): "Nasz rytm i szybkość piłek były bardzo dobre, ale Polska to bardzo silny zespół i nie mogliśmy się z nimi równać. Musimy na pewno poprawić grę w kontrach".

 

Kervin Pinerua (kapitan reprezentacji Wenezueli): "To był dla nas bardzo trudny mecz. Zrobiliśmy mniej błędów niż zazwyczaj, a i tak przegraliśmy. Teraz musimy jeszcze ciężej trenować, by być lepiej przygotowanym do kolejnych turniejów".

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze