Lewandowski drugi w plebiscycie! Wyprzedził go…

Piłka nożna
Lewandowski drugi w plebiscycie! Wyprzedził go…
fot. PAP

Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w plebiscycie na zawodnika sezonu niemieckiej ekstraklasy, w którym głosy oddawali członkowie Związku Zawodowego Piłkarzy (VDV). Polak uzyskał 19,5 procenta głosów. Zwyciężył Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang - 19,7.

Aubameyang został w tym sezonie pierwszym w historii Bundesligi piłkarzem, który zdobył co najmniej jedną bramkę w pierwszych ośmiu kolejkach. W klasyfikacji strzelców zajął ostatecznie drugie miejsce z 25 trafieniami. Lewandowski miał o pięć goli więcej.

 

Trzecie miejsce w głosowaniu graczy ekstraklasy i niższych dywizji zajął kolega Gabończyka z drużyny Henrich Mchitarjan - 12,6 procenta głosów. Ormianin przed tygodniem został zwycięzcą innego plebiscytu na piłkarza sezonu, zorganizowanego przez magazyn "Kicker". Tam głosowali tylko zawodnicy najwyższej klasy rozgrywkowej. Lewandowski był również drugi.


W głosowaniu VDB zespół z Dortmundu otrzymał jeszcze dwa wyróżnienia - dla najlepszego trenera (Thomas Tuchel) i dla najlepszego młodego zawodnika (Julian Weigl). Lewandowski, Aubameyang i Mchitarjan znaleźli się także w jedenastce sezonu.

seb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze