Ten punkt dał nam awans do Rio! Wielka radość Polaków (WIDEO)

Reprezentacja Polski po wielu miesiącach "tułaczki" wreszcie może odetchnąć z ulgą. Mamy awans do igrzysk w Rio de Janeiro! Spotkanie z Wenezuelą okazało się tylko formalnością, zaś zespół Stephane'a Antigi w trzech setach przypieczętował bilety na IO. Rywale pomylili się przy piłce meczowej, po której nastąpiła szalona radość biało-czerwonych.

Długo czekaliśmy na tę chwilę. Wrześniowy Puchar Świata w Japonii: 11 spotkań, awans był o włos... Po dziesięciu zwycięstwach Polacy przegrali z Włochami 1:3... Zabrakło jednego seta, a paszporty na igrzyska wywalczyli siatkarze Italii i USA.

Styczeń. Turniej w Berlinie. Kolejne pięć meczów. Bezpośredni awans na igrzyska wybili nam z głowy Francuzi, pewnie wygrywając półfinałowe starcie. Potem niesamowity dreszczowiec w meczu z gospodarzami imprezy - Niemcami. Biało-czerwoni wygrywają po tie-breaku, gra o Rio toczy się dalej. Jedziemy do Tokio wraz z Francuzami, którym plany w finale berlińskiego turnieju pokrzyżowali Rosjanie.

Tokio to kolejne siedem meczów, jak łatwo obliczyć Polacy rozegrają w kwalifikacjach łącznie 23 spotkania! Znów nerwy kibiców wystawione na próbę: o wynikach gier z Kanadą, Francją i Chinami przesądzają tie-breaki. Wreszcie piąty mecz turnieju - starcie z Wenezuelą. Tym razem na parkiecie emocji nie było. Po ostatniej piłce nastąpiła eksplozja radości biało-czerwonych, którzy w tym spotkaniu przesądzili sprawę awansu na igrzyska olimpijskie!