Atomowy atak Irańczyka! Polacy mają się czego bać? (WIDEO)

Siatkówka

W przedostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich polscy siatkarze zmierzą się z Iranem. Azjaci już nieraz pokazywali swoją moc, a potwierdził to Mojtaba Mirzajanpour w starciu z Chinami. Irański zawodnik atomowym atakiem dosłownie zatrząsł parkietem w Tokio!

Irańczycy pokonali Chiny dopiero po dramatycznym tie-breaku, którego rozstrzygnęli na przewagi. Dzięki temu wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli turnieju kwalifikacyjnego w Tokio i są już bardzo blisko awansu do Rio de Janeiro. Po pierwszym, trudnym secie wydawało się jednak, że irańscy siatkarze znaleźli sposób na dzielnych Chińczyków. Ci nie pękli jednak nawet po takim ataku, jaki zaprezentował Mojtaba Mirzajanpour.

 

Atakujący irańskiej kadry dostał piłkę na pojedynczy blok rywala, na prawym skrzydle i bez zastanowienia huknął po prostej. Piłka poleciała z prędkością 96 km/h, choć w pierwszym momencie wydawało się, że szybowała jeszcze szybciej. Co prawda Mirzajanpourowi brakuje jeszcze trochę do mocy Bartosza Kurka, ale i tak posiada wielką moc. Bezpośrednie starcie obu panów już w sobotni poranek.

 

Transmisja meczu Polska - Iran od 08:30 w Polsacie Sport i Polsacie Sport News.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze