Biathloniści przygotowuja się w Zakopanem i Zieleńcu

Inne
Biathloniści przygotowuja się w Zakopanem i Zieleńcu
fot. PAP

Biathlonowa kadra jest już po pierwszym zgrupowaniu w Cetniewie i Bydgoszczy. W czerwcu nasi reprezentanci będą kontynuować przygotowania na terenie naszego kraju, ale przeniosą się zdecydowanie bardziej na południe.

Niestety w najbliższych zgrupowaniach kadry udziału wziąć nie będzie mogła Krystyna Guzik, która kilka dni temu przeszła zabieg rekonstrukcji obrąbka stawu barkowego.

- Dopiero w ciągu kilku najbliższych dni będzie można zrobić prześwietlenie, które da pewność, że operacja się udała. Lekarze zakładają, że najbliższe cztery tygodnie Krysia będzie miała unieruchomioną rękę. Wspólnie z rehabilitantami i lekarzami stworzymy plan działania, żeby dopóki nie uzyska pełnej sprawności podtrzymywać jej kondycję – powiedział trener Adam Kołodziejczyk, który majowe zgrupowanie ocenia pozytywnie.

- Poza wypadkiem Krystyny, który był przykrym wydarzeniem, to zgrupowanie było udane. Wykonaliśmy całą zakładaną pracę. Mieliśmy sporo treningów strzeleckich oraz adaptacji do treningu kondycyjnego. W pierwszych dwóch dniach czerwca zawodnicy przechodzili badania wydolnościowe. Stan wyjściowy wszystkich kadrowiczów jest bardzo zadowalający. Efekt majowego treningu jest widoczny – ocenił.

Od pierwszego zgrupowania w treningach uczestniczy Dominika Bielecka, która do tej pory startowała wyłącznie w biegach narciarskich. 22-latka dopiero adaptuje się do treningu biathlonowego.

- Dominika dostała szansę żeby się z nami przygotowywać. Zobaczymy jak to się rozwinie. Chcemy żeby pojechała z nami na kolejne zgrupowania. Kondycyjnie jest na wysokim poziomie. Różne testy jakie robiliśmy np. skok w dal z miejsca, dziesięcioskoki, test Coopera wypadały w jej przypadku bardzo dobrze. Była w czołówce. Mieliśmy też sprawdziany na strzelnicy. Wiadomo, że tam póki co będzie odbiegać od reszty, ale postęp, który zrobiła od początku przygotowań jest zauważalny. Ma dryg do strzelania, choć zobaczymy jak to wyjdzie na zmęczeniu podczas zawodów. Pierwszy test na początku lipca w mistrzostwach Polski w biathlonie letnim – zapowiedział Kołodziejczyk.

Podopiecznych trenerów Kołodziejczyka oraz Sikory w czerwcu czeka kolejne zgrupowanie. Od 7 czerwca kadra będzie się przygotowywać w Centralnym Ośrodku Szkolenia w Zakopanem. - Obiekt ten ma pokoje hipoksyjne, z których zamierzamy korzystać. Później po krótkim odpoczynku wyjeżdżamy na dwutygodniowe zgrupowanie do Zieleńca, skąd już bezpośrednio udamy się do Czarnego Boru na mistrzostwa Polski. W lipcu jedziemy z kolei na obóz wysokogórski do Włoch – zakończył Kołodziejczyk.


 


Sebastian Krystek, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze