Bydgoszcz Cup: Tyczka na Wyspie rozpocznie festiwal lekkoatletyczny

Lekkoatletyka
Bydgoszcz Cup: Tyczka na Wyspie rozpocznie festiwal lekkoatletyczny
fot. PAP

Sobotni konkurs skoku o tyczce mężczyzn na Wyspie Młyńskiej zainauguruje 15. Europejski Festiwal Lekkoatletyczny Bydgoszcz Cup. Pozostałe 13 konkurencji odbędzie się dzień później na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka.

Nietypowy sposób rozegrania konkursu to zachęta dla mieszkańców Bydgoszczy do aktywności na świeżym powietrzu, a także element promocji mistrzostw świata juniorów, które odbędą się w dniach 19-24 lipca. Impreza pod nazwą „Tyczka na Wyspie” to jednak nie tylko rywalizacja tyczkarzy.

„Zawody zaczynamy o godz. 17, ale wszystkich kibiców na Wyspę Młyńską zapraszamy już od 13. Na prawdziwej, choć krótkiej, bo zaledwie 30-metrowej bieżni będzie można pobiec z wykorzystaniem profesjonalnego pomiaru czasu. Co więcej swoich sił będzie można spróbować w rywalizacji z ambasadorami lipcowych mistrzostw świata juniorów Colinem Jacksonem i Anną Rogowską. Będą też wszystkie gwiazdy Festiwalu” – powiedział prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.

W konkursie skoku o tyczce wystąpi 14 zawodników, m.in. Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), Piotr Lisek (OSOT Szczecin), Robert Sobera (KS AZS AWF Wrocław), Niemcy Karsten Dila i Hendrik Gruber.

„Cieszę się, że udało się wyjść, mówiąc kolokwialnie, na ulicę. Takie zawody odbywają się w wielu krajach, dzięki czemu potem ludzie dopisują na widowni imprez na stadionach. Może uda się także kogoś zarazić chęcią uprawiania lekkoatletyki. Tak było ze mną, bo pamiętam, że kiedyś w Bydgoszczy widziałem na starym rynku jak skakano o tyczce. Miałem wtedy sześć lat, ale pozostało to w mojej pamięci i być może to był zapalnik, dzięki któremu zostałem tyczkarzem” – podkreślił mistrz świata z 2011 roku i brązowy medalista mistrzostw globu (2015) Wojciechowski.

W niedzielę 5 czerwca rywalizacja na stadionie rozpocznie się o godz. 16. W konkursie pchnięcia kulą wystąpią dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) i mistrz świata juniorów z 2014 roku Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno), młotem rzucać będzie dwukrotny mistrz globu Paweł Fajdek (KS Agros Zamość), a z miejscowych sprinterów wystartują Marika Popowicz-Drapała i Dariusz Kuć, płotkarz Dominik Bochenek (wszyscy Zawisza) oraz Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz) na 400 m.

JP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze