Euro 2016: Ukraina w formie! Albania pokonana (WIDEO)

Ukraina pokonała Albanię 3:1 (1:1) w towarzyskim meczu piłkarskim, który rozegrano we włoskim Bergamo. Oba zespoły przygotowują się do rozpoczynających się 10 czerwca mistrzostw Europy, a Ukraina będzie rywalem Polski w grupie C.

Ukraińcy już w 8. minucie wyszli na prowadzenie po golu strzelonym przez Tarasa Stepanenko. Trafienie gracza Szachtara Donieck nieco rozluźniło ukraińskich piłkarzy, którzy szybko oddali pole Albańczykom. Ci błyskawicznie doprowadzili do wyrównania. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Armando Sadiku.

Zawodnicy obu ekip nie oszczędzały się nawzajem. Jedni i drudzy grali bardzo ostro, a momentami wręcz brutalnie. Włoski sędzia często był zmuszony przerywać grę. Do przerwy wynik meczu rozgrywanego w Bergamo nie uległ zmianie.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli grupowi rywale Polaków. Już w 49. minucie albańskiego bramkarza pokonał Andrij Jarmołenko. Podopieczni Mychajła Fomenki po trafieniu gwiazdy Dynama Kijów cofnęli się i podobnie jak w pierwszej części gry byli bliscy utraty prowadzenia. Jednak Albańczycy byli nieskuteczni albo mieli pech. Po jednej z akcji piłka zatrzymała się na słupku ukraińskiej bramki.

O losach rywalizacji przesądził gol strzelony przez gracza Sevilli Jewhena Konopliankę. Kolega klubowy Grzegorza Krychowiaka w 87. minucie ustalił wynik piątkowego starcia.

Ukraina rozpocznie zmagania w Euro 2016 od meczu z Niemcami 12 czerwca. Później zmierzy się z Irlandią Północną, a z biało-czerwonymi zagra w ostatniej kolejce fazy grupowej w Marsylii. Z kolei Albańczycy trafili do grupy A, w której zmierzą się ze Szwajcarią, Francją i Rumunią.

Ukraina - Albania 3:1 (1:1)

Skład Ukrainy: Andrij Piatow - Artem Fedecki, Jewhen Chaczeridi, Jarosław Rakicki, Wiaczesław Szewczuk (46' Bohdan Butko) - Andrij Jarmolenko (78' Ołeksandr Zinczenko), Taras Stepanenko (90'+1 Anatolij Tymoszczuk), Serhij Sydorczuk (67' Rusłan Rotan), Denys Harmasz (46' Wiktor Kowalenko), Jewhen Konoplianka - Roman Zozulia (62' Jewhen Selezniow)

Bramki: Taras Stepanenko (8'), Andrij Jarmolenko (49'), Jewhen Konoplianka (87') - Armando Sadiku (12')