28 maja prezesem polskiej federacji został ponownie wybrany Dawid Chwałka. Kadencja nowych władz potrwa do 2020 roku.

 

"Zawsze starałem się wspierać sport, a hokej jest mi szczególnie bliski. Czuję się doceniony. Hokejowej centrali i prezesowi Dawidowi Chwałce pomagam już od jakiegoś czasu. Funkcja wiceprezesa niesie za sobą dużą odpowiedzialność. Mamy jasno określony cel w postaci odbudowy hokeja, by stał się czołową dyscypliną w Polsce. Wierzę, że ciężką pracą możemy uzyskać efekty" - powiedział poseł Matuszewski cytowany w komunikacie PZHL. Matuszewski przed laty sam był zawodnikiem, a w hokeja gra do dziś.

 

Mirosław Minkina od trzech lat pełni jest "team leaderem" reprezentacji Polski seniorów, został też ponownie szefem śląskiego związku.

 

"To dla mnie najważniejsza sportowa dyscyplina w życiu. W 2008 roku zostałem sponsorem Polonii Bytom. Z każdą chwilą hokej był mi coraz bliższy. Chcę by polski hokej wrócił na właściwe miejsce. Marzę by reprezentacja grała w elicie, a polska drużyna klubowa na przykład w lidze EBEL, co mogłoby być kołem napędowym dla naszej dyscypliny. Jest sporo do zrobienia, nie boję się wyzwań" - stwierdził Minkina.

 

Zarząd PZHL składa się z 9 osób, są w nim dwie kobiety Danuta Piorun i Marta Zawadzka. Ta ostatnia jest od maja członkiem zarządu IIHF, czyli światowej federacji hokejowej.