Fijałek (UKS SMS Łódź) i Prudel (TS Volley Rybnik) odnieśli komplet zwycięstw w grupie E, podobnie jak Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (KS Jastrzębie) w grupie H. W tej ostatniej znalazł się też duet Maciej Kosiak (UKS SMS Łódź) i Maciej Rudol (MKS Zryw Volley Iława), który zdołał wygrać tylko raz i z trzeciego miejsca trafił do baraży. W nich nie dał rady hiszpańskiej parze Pablo Herrera i Adrian Gavira - biało-czerwoni przegrali 1:2 (19:21, 24:22, 13:15).

 

Z kolei Kądzioła (MKS Dąbrowa Górnicza) i Szałankiewicz (Stakolo Staszów) w ostatnim meczu grupowym pokonali Austriaków Clemensa Dopplera i Alexandra Horsta 2:1, ale zajęli drugie miejsce w grupie C. Gdyby nie stracili seta, znaleźliby się bezpośrednio w najlepszej "16" turnieju. W tej sytuacji musieli wygrać w barażach z Norwegami Iverem Andreasem Horremem i Geirem Eithunem, co im się udało - było 2:1 (21:14, 21:23, 15:12).

 

Kantor i Łosiak w kolejnej rundzie zmierzą się z Rosjanami Konstantinem Siemienowem i Wiaczesławem Krasilnikowem. Spotkania 1/8 finału i ćwierćfinały odbędą się w sobotę.

 

W rywalizacji kobiet nie startują Polki. Swój występ w ostatniej chwili odwołały Kinga Kołosińska i Monika Brzostek (obie AZS UMCS TPS Lublin), ponieważ ta pierwsza zawodniczka jest kontuzjowana.