Trener Ukrainy: Trzy drużyny powalczą o drugie miejsce

Piłka nożna
Trener Ukrainy: Trzy drużyny powalczą o drugie miejsce
fot. PAP

Trener piłkarskiej reprezentacji Ukrainy Mychajło Fomenko przyznał, że numerem jeden w grupie C mistrzostw Europy we Francji są Niemcy, a o drugie będą walczyć trzy pozostałe drużyny. Oprócz jego zespołu są to Polska i Irlandia Północna.

Fomenko ocenił szanse poszczególnych drużyn podczas zgrupowania reprezentacji Ukrainy w szwajcarskiej Asconie. Z jego wypowiedzi wynika, że swój zespół stawia na równi z Polską i Irlandią Północną.

 

"Numerem jeden w naszej grupie są Niemcy. O drugie miejsce ubiegają się trzy pozostałe drużyny" - powiedział Fomenko, którego podopieczni zagrają w piątkowy wieczór towarzyski mecz z Albanią.

 

Selekcjoner Ukraińców nie przywiązuje dużej wagi do wyników ostatnich sprawdzianów grupowych rywali. Polska przegrała w Gdańsku z Holandią 1:2, Irlandia Północna pokonała u siebie Białoruś 3:0, a Niemcy - także u siebie - uległy Słowacji 1:3.

 

"Motywacja w takich meczach nie jest taka sama jak w spotkaniach o punkty" - stwierdził Fomenko.

 

We francuskim turnieju, rozpoczynającym się 10 czerwca, Ukraina zagra kolejno: z Niemcami (12 czerwca), Irlandią Północną (16 czerwca) i Polską (21 czerwca).

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze