W dniach 11-12 czerwca Częstochowa będzie gościć sympatyków sportu elektronicznego, którzy na miejscu stawią się, by oglądać w akcji najlepszych polskich zawodników rywalizujących w ramach takich tytułów jak Counter-Strike: Global Offensive, czy League of Legends. Wszystko to za sprawą wydarzenia x-kom CLASH, które odbędzie się w nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej. Z myślą o rozgrywkach CS:GO organizatorzy przygotowali cztery etapy kwalifikacji do turnieju finałowego. W każdym z nich udział wzięły aż 64 zespoły.

Wcześniej informowaliśmy o tym, że znamy już wszystkie wyłonione poprzez kwalifikacje drużyny, które będą rywalizować w ćwierćfinale, a są nimi Team Refuse, RedBloods, DEEZ NUTS oraz SEEK4ORG. Ich przeciwnikami miały być cztery inne ekipy, które otrzymały od organizatorów oficjalne zaproszenia - Dobry&Gaming, PRiDE Gaming, Team AGG oraz NoMercy. 

Od wczoraj wiemy już, które trzy drużyny wezmą udział w półfinałach turnieju x-kom Clash! Pierwsza ćwierćfinałowa potyczka zakończyła się zwycięstwem NoMercy, które rozprawiło się z DEEZ NUTS 2-0. Taki sam wynik padł w drugim starciu, gdzie PRiDE Gaming rozprawiło się z RedBloods. Bez kompleksów podeszli do swojego spotkania również reprezentanci Team AGG, którzy pewnie pokonali Team Refuse - także 2:0. Do rozstrzygnięcia pozostał jeszcze pojedynek pomiędzy Dobry&Gaming i SEEK4ORG, którego zdecydowanym faworytem są ci pierwsi. Mecz planowo ma odbyć się o godzinie 17:00 i będzie transmitowany na oficjalnym kanale Twitch — Polsat Sport


WYNIKI SPOTKAŃ ĆWIERĆFINAŁOWYCH

NoMercy vs. DEEZ NUTS - 2:0
PRiDE Gaming vs. RedBloods - 2:0
Team AGG vs. Team Refuse - 2:0

  • 03-06-2016, piątek

         17:00 - Dobry&Gaming vs. SEEK4ORG