Akademickie MP: Skoczek wzwyż Sylwester Bednarek bliżej Rio

Lekkoatletyka
Akademickie MP: Skoczek wzwyż Sylwester Bednarek bliżej Rio
fot. PAP

Skoczek wzwyż RKS Łódź Sylwester Bednarek podczas zakończonych w sobotę w Łodzi akademickich mistrzostw Polski w lekkiej atletyce osiągnął minimum olimpijskie - 2,29. Mimo to, łodzianin nie może być jeszcze pewny występu w Rio de Janeiro.

27-letni lekkoatleta w Łodzi zwyciężył w skoku wzwyż z rezultatem 2,29. To najlepszy wynik Bednarka w tym sezonie i najbardziej wartościowy rezultat akademickich zawodów. Studiujący na Politechnice Łódzkiej skoczek wzwyż wypełnił również minimum wyznaczone przez PZLA na letnie igrzyska olimpijskie.

 

"Sylwek tym występem znacznie zbliżył się do startu w Rio, lecz ze względu na to, że w ostatnich latach nie był medalistą mistrzostw Polski, aby znaleźć się w kadrze na zbliżające się igrzyska musi potwierdzić ten wynik jeszcze raz" – tłumaczył w rozmowie z PAP wiceprezes związku Lech Leszczyński.

 

W klasyfikacji generalnej najlepsze były krakowskie uczelnie, wśród mężczyzn triumfowała Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, a wśród kobiet - AWF Kraków.

 

Jak podkreślili organizatorzy zawodów, które po raz trzeci odbyły się w Łodzi, były one rekordowe pod względem frekwencji. "To największa impreza z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski. Przez dwa dni w 26 konkurencjach indywidualnych i zespołowych rywalizowało prawie 1200 zawodników z 80 uczelni z całego kraju. Tradycyjnie najwięcej z nich startowało w konkurencjach biegowych" – powiedział PAP Przemysław Jagielski z Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Łódzkiej, organizatora imprezy.

 

Zawody miały rangę międzynarodowej klasy mistrzowskiej, dzięki czemu startujący na niej lekkoatleci mogli walczyć o kwalifikacje na igrzyska olimpijskie w Rio, które rozpoczną się 5 sierpnia.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze