EURO 2016: Krychowiak wrócił do pełnego treningu

Piłka nożna
EURO 2016: Krychowiak wrócił do pełnego treningu
fot. Cyfrasport

Grzegorz Krychowiak jest już gotowy do sobotniego treningu w Krakowie. W poniedziałek reprezentacja Polski na stadionie przy ul. Reymonta zmierzy się z Litwą. Będzie to ostatni sprawdzian podopiecznych trenera Adama Nawałki przed Euro 2016 we Francji.

Krychowiak z powodu urazu w okolicach kolana nie trenował z zespołem na zgrupowaniu w Arłamowie. Z tego powodu nie wystąpił w środowym meczu towarzyskim z Holandią w Gdańsku (1:2). Lekarz reprezentacji Jacek Jaroszewski zapewniał, że kontuzja nie jest poważna, a udział pomocnika Sevilli w Euro 2016 jest niezagrożony.

 

Krychowiak urazu nabawił się w trakcie finału Pucharu Króla, w którym Sevilla po dogrywce uległa FC Barcelonie. Zawodnik obawiał się, że jest to odnowienie kontuzji, przez którą pauzował na przestrzeni lutego i marca. Na szczęście tym razem dolegliwości nie okazały się tak poważne i zawodnik wraca do pełni sił.

Kadrowicze Adama Nawałki zbierają się w Hotelu Stary w Krakowie po dwóch dniach przerwy. W komplecie mają być do godziny 17, poniewż na godzinę 18 zaplanowano trening. Jako ostatni spodziewani są Jakub Błaszczykowski, Piotr Zieliński, Bartosz Kapustka, Filip Starzyński, Artur Boruc, Wojciech Szczęsny i Robert Lewandowski. Piłkarze przybywający do hotelu w towarzystwie ochroniarzy muszą przedrzeć się przez tłum kibiców, których jest około 200.

Na niedzielę zaplanowane jest zdjęcie grupowe, konferencja prasowa i trening. Natomiast w poniedziałek o godz. 18 Polacy zagrają z Litwą w ostatnim meczu kontrolnym przed mistrzostwami Europy we Francji. 7 czerwca rano biało-czerwoni odlecą z podkrakowskich Balic do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz w grupie C rozegrają 12 czerwca - z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

AP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie