Giroud strzela piętą, a Francuzi są na fali (WIDEO)

Olivier Giroud stał się niejako twarzą spisujących się ostatnio znakomicie Francuzów: napastnik Arsenalu do siatki rywali trafiał aż siedmiokrotnie w czterech ostatnich spotkaniach. 29-latek zyskał miano killera Trójkolorowych, a nad Sekwaną nikt zdaje się już nie rozpamiętywać absencji Karima Benzemy. Dwie bramki snajpera The Gunners, w tym jedna efektowną piętą oraz poprawka Laurenta Koscielnego postanowiły ograć Szkocję w jednej z prób generalnych przed Euro 2016 aż 3:0.

Czy Francja jest jednym z głównych faworytów do triumfu w Euro 2016? Trójkolorowi spisują się znakomicie, zaś ofensywny potencjał mimo absencji Karima Benzemy i Mathieu Valbueny wygląda doprawdy imponująco. Już w siódmej minucie Paul Pogba dośrodkował po ziemi z prawej strony, zaś znajdujący się w znakomitej formie Giroud wykończył akcję piętą, bijąc wszystkie mało korzystne stereotypy na temat swojej osoby. Trójkolorowi wynik ustalili jeszcze przed przerwą, a tego wieczora do siatki trafiali wyłącznie gracze Arsenalu.

Na 2:0 podwyższył Giroud, który dobił piłkę po indywidualnej akcji Dimitriego Payeta, zaś rywali dobił obrońca Laurent Koscielny. Szkoci w ciągu całego spotkania oddali zaledwie dwa strzały, żaden z nich nie był celny. Francuzi wygrywają w przekonującym stylu kolejne spotkanie i dają jasny sygnał: na własnym podwórku to oni zamierzają rozdawać karty.

Francja - Szkocja 3:0 (3:0)