Szokujący transfer Kubiaka! Odważny ruch polskiego kapitana

Siatkówka
Szokujący transfer Kubiaka! Odważny ruch polskiego kapitana
fot. CyfraSport

Michał Kubiak w przyszłym sezonie zagra w japońskim Panasonic Panthers! - podaje Przegląd Sportowy. Kapitan reprezentacji Polski zdecydował się na opuszczenie Halkbanku Ankara wskutek zagrożenia terrorystycznego i mimo licznych ofert z wielu czołowych lig Europy postanowił podjąć wyzwanie w dalekiej Azji, która staje się coraz częstszym kierunkiem dla siatkarzy.

Znamy nowy klub Michała Kubiaka! Według Przeglądu Sportowego były zawodnik Halkbanku zagra w jednym z najlepszych japońskich klubów, Panasonic Panthers. Polak będzie w zespole jedynym obcokrajowcem - na większą liczbę nie pozwalają przepisy V-League, jednak u boku będzie miał kilku utytułowanych siatkarzy, w tym Kunihiro Shimizu.

Nieoficjalne źródła donoszą o dwuletniej umowie Kubiaka i zarobkach sięgających 400 tysięcy euro za sezon. W pobliże Osaki Polak ma stawić się tuż po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Plotki mówiły o zainteresowaniu czołowych klubów włoskich na czele z Cucine Lube Civitanova oraz ofertach gigantów z Polski. Do tej pory kapitan reprezentacji występował między innymi w AZS Politechnice Warszawskiej, Jastrzębskim Węglu i wspomnianym Halkbanku.

Kubiak za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Halkbankiem Ankara ze względu na obawy przed zamachami terrorystycznymi. W Japonii spotka innego reprezentanta Polski, Bartosza Kurka. Były atakujący Resovii zagra w Hiroshima Thunders.

 

Panasonic Panthers to pięciokrotny mistrz Japonii; klub założony został w 1952 roku. W jego barwach występowali przed laty chociażby Matej Kazijski czy Dante Amaral.

ch, Przegląd Sportowy, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze