Euro 2016: Powolne przygotowania Stade de France i jego okolic

Piłka nożna
Euro 2016: Powolne przygotowania Stade de France i jego okolic
fot. PAP

Wokół Stade de France - obiektu, na którym odbędzie się mecz otwarcia mistrzostw Europy - nie widać jeszcze zbyt wielu oznak, że za kilka dni rozpocznie się tam piłkarskie święto. Zainteresowani gadżetami nie powinni na razie liczyć na oferty pobliskich sklepów.

Położony w podparyskiej miejscowości Saint-Denis stadion jest już odpowiednio przystrojony, otoczony banerami i stosownymi tablicami informacyjnymi. To jednak właściwie wszystko. W pobliżu areny dopiero trwa budowa strefy, w której będą stoiska sponsorów turnieju i punkty gastronomiczne.

 

W drodze na obiekt, wychodząc ze znajdującej się nieopodal stacji metra, mija się zbudowany z metalowych liter napis "UEFA EURO 2016". Jego lokalizację trudno uznać za atrakcyjną - znajduje się on na przetartym fragmencie trawy pod niską, zaciemnioną kładką.

 

Znajdujące się w pobliżu Stade de France punkty handlowe jak na razie nie imponują bogactwem gadżetów związanych z imprezą. Np. w sklepie budowlanym zawieszono pod sufitem flagi krajów uczestniczących w turnieju i do jednego z okien przymocowano małe papierowe piłki.

 

Podobny wystrój można znaleźć w sklepie sportowym. Tam dodatkowo - jako ozdobę - ustawiono storczyka z płatkami w kolorze francuskiej flagi. W ofercie są podstawowe atrybuty kibica i to tylko dla fanów niektórych drużyn. Można zaopatrzyć się w oryginalną koszulkę meczową reprezentacji: Francji, Hiszpanii, Belgii, Niemiec, Portugalii, Anglii i Włoch. Wersja dla dorosłej osoby to koszt 85 euro, dla dziecka - 65.

 

Oszczędniejszym wariantem - za 10 euro - jest zwykły t-shirt w odpowiednim kolorze z nazwą danego kraju i małą flagą na rękawie. W tym przypadku można także nabyć koszulkę polskiej drużyny.

 

"To jedyne co możemy zaproponować. Nie sprowadzaliśmy oryginalnych koszulek tego zespołu" - powiedziała jedna z kasjerek.

 

Za 10 euro można kupić małą piłkę z nazwą uczestniczących krajów. Ponadto są szaliki (15 euro) i specjalne okulary przeciwsłoneczne (20 euro). Znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu knajpki i bary z przyozdobionymi wnętrzami w piłkarskim stylu czekają na rozpoczęcie turnieju.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze