Gosia Rdest na niebieskiej fali

Moto
Gosia Rdest na niebieskiej fali

O tym, że motorsport to wyjątkowo kosztowna dyscyplina, wie każdy profesjonalny kierowca. Gosia Rdest, polska zawodniczka startujaca w Audi Sport TT Cup, właśnie otrzymała wsparcie największego światowego koncernu gazowego.

To duży krok w rozwoju mojej kariery. Cieszę się, że firma Gazprom zauważyła we mnie potencjał i obdarzyła mnie zaufaniem. Zamierzam dać z siebie wszystko, by nie zawieść pokładanych we mnie oczekiwań. – mówi Gosia, która jest już po dwóch weekendach wyścigowych serii Audi Sport TT Cup. Do tej pory pokazała na torze, że potrafi walczyć do końca i wyprzedzać w pięknym stylu. Jednak sama jazda to nie wszystko. W motorsporcie bardzo ważne jest nawiązywanie współpracy z firmami, które zapewnią zawodnikowi wsparcie. Pozyskanie tak dużego partnera jak firma Gazprom jest kluczowym momentem z punktu widzenia budżetu na sezon.

 

Gazprom już w zeszłym sezonie partnerował serii Audi Sport TT Cup. Wspierał wtedy rosyjskiego kierowcę, Nikitę Misiulię. To właśnie w tamtym roku została zauważona Gosia Rdest. Jesteśmy pod wrażeniem talentu Gosi i cieszymy się, że możemy ją wspierać w pucharze dla młodych kierowców. – mówi o współpracy Vyacheslav Krupenkov, Starszy Dyrektor Zarządzający GAZPROM Germania.

 

Największa rosyjska spółka od dawna stawia na sponsoring sportowy. Wspiera głównie takie dyscypliny jak piłka nożna, hokej, siatkówka i kolarstwo, a także finansuje pojedyncze sportowe eventy. Motorsport jest w naturalny sposób powiązany z działalnością firmy, która stara się promować zieloną energię w ruchu drogowym.  Wyrazem współpracy Audi i Gazpromu jest również leading car w serii Audi Sport TT Cup: napędzane gazem Audi A3 Sportback g-tron.

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze