LŚ siatkarzy: Damian Wojtaszek zastąpi Piotra Gacka na pozycji libero

Siatkówka
LŚ siatkarzy: Damian Wojtaszek zastąpi Piotra Gacka na pozycji libero
fot. PAP

Piotr Gacek w Tokio rozegrał prawdopodobnie swój ostatni mecz w reprezentacji Polski siatkarzy. W Lidze Światowej zastąpi go Damian Wojtaszek, a na igrzyska w Rio de Janeiro pojedzie tylko jeden libero i będzie nim, jeśli nie będzie kontuzji, Paweł Zatorski.

"To była bardzo trudna decyzja. Piotrek sprawdzał się w roli drugiego libero, jest bardzo stabilny, doświadczony. Ale teraz będzie inny turniej, inne warunki i wybrałem Damiana Wojtaszka. To był bardzo trudny wybór, bo Piotrek to świetny chłopak, super zawodnik, ale taka jest moja decyzja" - powiedział trener kadry Stephane Antiga.

 

To może oznaczać, że wicemistrz świata z 2006 roku i mistrz Europy z 2009 roku Gacek już nie zagra w narodowych barwach. Na koncie ma ponad 100 występów w reprezentacji.

 

Do Rio de Janeiro Antiga będzie mógł zabrać tylko dwunastu zawodników. We wszystkich turniejach ma ich do dyspozycji czternastu. Dlatego będzie musiał skreślić jednego libero oraz jednego środkowego. Na tej pierwszej pozycji pewniakiem jest Zatorski. Z kolei na drugiej w kadrze są obecnie: Karol Kłos, Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek i Mateusz Bieniek.

 

Polacy w poniedziałek ok. 14.30 wracają z Tokio do Warszawy. W stolicy Japonii wywalczyli olimpijską kwalifikację. Kolejny etap przygotowań do igrzysk rozpocznie się w Spale po tygodniowym urlopie. Pierwszy turniej Ligi Światowej odbędzie się w dniach 17-19 czerwca w Kaliningradzie. Final Six zaplanowane jest w Krakowie w połowie lipca.

 

Po nim biało-czerwoni udadzą się prawdopodobnie do Ameryki Południowej, gdzie spędzą ostatnie dwa tygodnie przed olimpijskim turniejem (7-21 sierpnia).

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze