Piotr Gacek zakończył karierę reprezentacyjną! (WIDEO)

Siatkówka

Gdy po wygranym spotkaniu z Australią koledzy zaczęli podrzucać go w górę, Tomasz Swędrowski podał informację, że Piotr Gacek założył koszulkę z orzełkiem na piersi po raz ostatni w swojej karierze. Libero występował w reprezentacji od 2005 roku i po jedenastu latach postanowił zakończyć ten etap w swojej karierze. Możemy tylko żałować, że "Gato" nie będzie w zespole podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Historia zatoczyła koło: Piotr Gacek na dobre zameldował się w reprezentacji Polski mistrzostwami świata w Japonii w 2006 roku, skąd biało-czerwoni wrócili ze srebrnymi medalami, pożegnał się zaś dziesięć lat później zaledwie kilka kilometrów dalej, również w Tokio. Japoński turniej eliminacyjny do Rio de Janeiro okazał się szczęśliwy dla Polaków, jednak wszystko wskazuje na to, że dla Piotra Gacka będzie to ostatni akord w reprezentacyjnej koszulce.

 

"Gato" w kadrze grał od 2005 roku i obok Krzysztofa Ignaczaka, a później Pawła Zatorskiego był stałym bywalcem w zespole. Wprowadzał wiele doświadczenia i pewności na swojej pozycji, zawsze był gotowy do wejścia na boisko, chociaż często musiał godzić się z rolą rezerwowego. W koszulce z orzełkiem na piersi zdobył wspomniane wicemistrzostwo świata, mistrzostwo Europy z 2009 roku czy też brązowy medal Pucharu Świata 2015.

 

Wciąż nieoficjalnie, jednak turniej eliminacyjny w Tokio zdaje się kończyć przygodę Piotra Gacka z reprezentacją. Doświadczony libero wystąpił w wygranym 3:0 meczu z Australią i zagrał świetne zawody.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze