iHG awansuje na lanowe finały x-kom CLASH!

Inne
iHG awansuje na lanowe finały x-kom CLASH!
@x-kom

Drużyna illuminar Honor Gaming, pomimo kilku potknięć w swoim stylu, wygrała z Gwarancją Jakości i zagwarantowała sobie udział w lanowych półfinałach turnieju x-kom CLASH, który odbędzie się 11 i 12 czerwca w Częstochowie. Najciekawszym elementem serii było dwukrotnie wybranie Blitzcranka na środkową aleję przez Remigiusza “Overpowa” Puscha, który w pojedynkę zabijał przeciwnego mid lanera w drugiej i trzeciej grze.

Oprócz Overpowa bardzo dobre zawody rozegrali Kubon i Creaton. Ten pierwszy pokazał się z dobrej strony jako Irelia, a ten drugi odpowiadał za olbrzymią część obrażeń całego swojego zespołu w trzeciej grze. Dwukrotny wybór Blitzcranka na środkową aleję okazał się być strzałem w dziesiątkę, co najlepiej oddaje przepaść między drużynami z otwartych kwalifikacji a czołówką polskiego League of Legends.

 

Gracze z Gwarancji Jakości nie byli znacznie słabsi indywidualnie od bardziej doświadczonych rywali. Różnica polegała bardziej na doświadczeniu w wymienianiu celów na mapie i shotcallingu. Oprócz pierwszego meczu ekipa iHG cały czas kontrolowała przebieg rozgrywki i pozwalała przeciwników na ile tylko mogła, by potem zakończyć grę sprawnie przeprowadzonym teamfightem. Momentami można było odnieść wrażenie, że zawodnicy illuminar postawili sobie za punkt honoru, by podejść do ćwierćfinałowego meczu eliminacji do x-kom CLASH z podobnym zaangażowaniem jak do popołudniowej gry w solo kolejce na streamie.

 

Wygrana illuminar Honor Gaming oznacza, że w półfinale turnieju zmierzą się z Szef+6, które ostatnio zajęło drugie miejsce na ESPORT NOW we Wrocławiu, a wcześniej wygrało ESL Mistrzostwa Polski w Katowicach. Fani League of Legends z Polski znowu doczekają się największego klasyku i - pomimo ostatniego wyniku 2:0 dla Szef+6 - wskazanie faworyta może nie być łatwe. W teorii Szef+6 nie ma tak mocnego składu jak podczas ESL Mistrzostw Polski, więc jeśli illuminar Honor Gaming wykrzesa z siebie wszystko w swoim ostatnim wspólnym występie, to zapowiada się więcej niż ciekawa seria spotkań.

 

Najlepsza drużyna League of Legends na turnieju x-kom CLASH wygra 25 000 złotych. Zdobywcy drugiego miejsca otrzymają 10 000 złotych, a 3 i 4 miejsce będzie musiało zadowolić się 2 500 złotych.

Michał Bogacz

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze